Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Milyen gyakran...

Motorosok! Milyen gyakran kell rátölteni a motorotok akkumulátorára?

Figyelt kérdés
Egyszer, kb három hét állás után reggel még beindult a motor délután már nem indult be munkában, be kellett tolni. Hétvégén feltöltöttem, másnap reggel 12.51V-t mértem. Heti 2-3x tudok vele eljönni munkába, egy indítás után 20-25 perceket jár a motor. Azóta minden nap mérem és a feszültség naponta 5-7 század Voltot veszít ha járok vele, ha nem. Így kb 2-3 hetente rá kell töltenem, biztos ami biztos. Ha 12,4V alá esik a feszültség már előveszem a töltőt. Ti is így vagytok ezzel? Természetesen töltést mértem, van. Az akksi zárt rendszerű, sajnos nem tudom mennyi idős.

2021. okt. 6. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami nem okés az akksival vagy a generátorral szerintem. Ennyi idő alatt nem kéne lemerülnie. Ha meg használod, végképp nem. Van benne riasztó, vagy bármi extra fogyasztó?
2021. okt. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is gyanítom, hogy valami nincs rendben. Semmi extra fogyasztó nincs.
2021. okt. 6. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet. Ha kiveszed hétvégére akkor is esik ennyit a feszültsége? Ha igen, akkor az akkuval lesz gond, ha nem akkor valami rövidzár szívja le az akksit.

Én általában 2 hetente motorozom és sosem kell töltenem az akksit ( téli hónapokra kiszerelem és 1 hónapban egyszer pár órára csepptöltőre rakom ).

2021. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én bennehagyom télre is. Néha elmegyek motorozni egyet, megvan a szépsége. Csak jól fel kell öltözni, meg száraz időben kellemesebb. Volt, hogy 2 hónapig álldogált és némi köszörülés után simán indult. Amit írtál viszont, hogy 3 hét után reggel még indult, este munkában meg nem, az kicsit generátorhibára utal. Mármint ha rgegel még indult, utána használtad, azaz töltött, akkor este miért ne indulna...?
2021. okt. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A generátor tölt, megmértem. Tegnap reggel 12,46V, ma reggel 12,41V, ez megint 5 század. Valószínű régi, szulfátosodott akksival lesz dolgom. Télre már nem veszek újat, majd tavasszal.
2021. okt. 7. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!