Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell elképzelni a...

Hogyan kell elképzelni a motoros tanfolyamot saját motorral?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy motort, de jelenleg csak B kategóriás jogsim van, ezért szükségem lesz az A1-re is, viszont nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan működik. Ugye amíg nincs meg a rutin vizsga, addig nem mehetek forgalomba. De ha nem vezethetem forgalomban a motort, akkor hogy viszem a gyakorló pályára?


Lehet, hogy butaságot kérdezek, de ez nekem nem teljesen világos :D



2021. okt. 8. 18:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Toljam el? Kérjek meg valakit, hogy vigye el? Az oktató viszi el? Van még egy pár ötletem, de egyik sem praktikus, szóval köszi a hasznos megjegyzést.
2021. okt. 8. 18:40
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlatban ez úgy megy hogy akinek már meg van a motor az otthon pihen, te pedig jársz órákra és az ottani gépet vezeted, ugyanis kétlem hogy lenne egy ford tranzitod direkt szállításra, vagy utánfutód. Szóval remélem érted :)

Egy kis személyes megjegyzés: ha már vezettél órákon, akkor a sajátodat is kiviszed és vezeted a környéken, ha leszarod a rendőröket.

2021. okt. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez már hasznos válasz volt, köszi szépen! Az kavart meg, hogy nekem több helyen is azt mondták, hogy már a rutint is csinálhatom saját motorral, és ezért gondoltam, hogy ebben van egy kis paradoxon... De ezek szerint rosszul lettem tájékoztatva, így már világos! :D
2021. okt. 8. 18:58
 4/6 b1812567 ***** válasza:
100%

Nem feltétlen érdemes saját motorral csinálni az oktatást, nem is mindenhol engedik, mert pl. nincs mód tárolni.


De ha sajáttal akarod (és lehet), akkor vagy

- kiviszed saját magad, "lábon", kockáztatva a jogsi nélküli vezetést

- megkérsz valakit, akinek van motorjogsija

- kiviszed valamilyen szállító eszközzel (furgon, utánfutó).


Többnyire azok szokták saját motorral csinálni, akiknek már van motorra jogsijuk, csak kategóriát lépnek, és már megvették az új vasat.

2021. okt. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
miért akarod saját motorodat kockáztatni?
2021. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért a kezdő rutinban benne van néhány esés.

Biztos, hogy a saját motorodat akarod használni? 🤔


Olyan iskolát válassz, ahol tényleg tanítanak is motorozni, nem csak át tolnak a vizsgán!

2021. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!