Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Infrafényszórós éjjellátó...

Infrafényszórós éjjellátó használata közúti forgalomban?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy már egy ideje az autókban felszereltség az éjjellátó kamera ami észrevesz is bejelöl neked a képernyőn mindenféle objektumot. De nekem egyelőre csak a távolsági fényszóró marad.

Ahonnan az ötletem jött az egyszerű, hogy a távolságival elvakítok másokat ezért kapcsolgatni kell ami engem baromira idegesíteni tud és így általában két opció marad. Az egyik, hogy abszolút nem használom a távolságit mert minden 10-20 másodpercben jön egy újabb autó, a másik meg hogy lefele irányítom a fényszóró magasságállítást és így folyamatosan használom ha jönnek szembe akkor is, de ez persze egyik se jó. Persze tudom ez csak az én hülyeségem de engem ez zavar főleg hogy amikor a szembejövő autónak a tompított fényszórója is még elég vakító a teljes éjszakai sötétséghez képest országúton, pont akkor kell lekapcsolnom a távolságit és pár másodpercig semmit se látok az útból.


A fedélzeti meg biztonsági kamerákról jutott eszembe, hogy azok milyen jól látnak sötétben még azokkal a kis infra ledekkel is anélkül, hogy valójában világítanának legalábbis számunkra is látható fénnyel.


Amit leírok csak pusztán egy ötlet és éppen ezért kérdeznék meg itt mindenkit egyrészt arról mi lenne a véleményetek erről úgy egyáltalán, hülyeség e az egész vagy valóban kivitelezhető, a másik pedig hogy gyakorlatilag is megoldható e persze szabályosan műszakiba bejegyezve közúti forgalomban használva.


Arra gondoltam, hogy a kamionok tetején lévő távolsági fényszórósorhoz hasonlóan én is az autó tetejére raknék 4-6 infrafényszórót ami szabad szemmel felkapcsolt állapotban sem lenne látható.

Az autóban a szélvédőhőz szerelnék egy éjjellátó kamerát ami ezt a fényt látná azt pedig egy tabletre vagy képernyőre kötném amit pedig a nappellenzőre szerelnék vagy a nappellenző helyére lehajtható formában.

Így amikor éjjel látni szeretnék, csak felkapcsolnám a nagyteljesítményű infrafényszórókat a tetőn, lehajtom magam elé a képernyőt és azon keresztül vezetek. A késés talán pár ms lenne szóval nem hiszem hogy veszélyes lenne még ha elém kerül hirtelen valami akkor is képernyőn keresztül nézve az utat sem maradna picit sem kevesebb időm reagálni mint szabad szemmel főleg azt figyelembe véve, hogy így minden időben akár jönnek szembe akár nem, folyamatosan szinte nappali fényben látnám az utat csak más színben. Az egyetlen amit el tudok vakítani az a szembejövő autónak a kamerája de a sofőrt nem.


A gyakorlati megvalósítása sem lenne bonyolult hiszen kell hozzá egy éjjellátó kamera, egy képernyő amire rákötöm meg a fényszórók a tetőre, ezeket bekötni és kész, elküldeni műszakira és bejegyeztetni.

A gondom inkább azzal van, hogy a jogszabály megengedné e azt, hogy én egy képernyőt magam elé hajtva azon keresztül nézve az utat vezessek?


Illetve a másik, hogy gyanítom oka van annak, hogy senki nem tervezett még ilyet és azért az ezernyi mérnök aki az új autókon dolgozik csak többet tud mint én aki itthon ezt összeeszkábálná, nem túlokoskodni akarom őket de nem látom miért ne működhetne ez a gyakorlatban.

Elvégre így lenne egy olyan távolsági fényszóróm ami eleve sokkal erősebb lenne a gyárinál és mindig használhatnám anélkül, hogy bárkit elvakítnék.



2021. okt. 9. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A hatásos látótávolság alacsony és a köd/eső használhatatlanná teszi.

Ha a tompított működik, nem látsz semmit infrán. Ha csak az infra működik, téged nem látnak. Ha rávilágítanak az infrádra, másodpercekre "megvakulsz".

2021. okt. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Forgalmazzák.

[link]

2021. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez mindent elmond:

https://www.youtube.com/watch?v=tXZqipErIH8

Ócska képminőség és minden külső fényforrás vakít és villog. Amikor a szélvédőt veszi a kamera, akkor kb 10x jobbak a látási viszonyok és nem egy vakító képernyőt kell nézni, ami elvonja a figyelmet.

Rég láttam ilyen balesetveszélyes kiegészítőt.

2021. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezek sima ráadásul gagyi "éjjellátók" amik felerősítik a környezeti fényeket szoftveresen gondolom, persze hogy vakít ahogy persze hogy éjjellátó szemüveggel sem közlekednék az úton mert elvakítana minden.


Amiről én beszéltem az infrakamera, folyamatosan felkapcsolt 3x-4x erősebb távolsági fényszórósor amit csak én látok senki más és ami kb nappali fénybe világítaná az utat. A szembejövő autók fényszórói nem hiszem, hogy elvakítanának tekintettel arra, hogy milyen brutális fényereje lenne ezeknek a fényszóróknak.

2021. okt. 9. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
2021. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 haha, ez nem éjjellátó, ez csak egy kva nagy ISO értéken és alacsony FPS-el operáló légypiszok szenzor képe :)
2021. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb. használhatatlan lenne, minden szembejövő autó full fehérré varázsolná a képet.


Ahol senki sem jár ott teljesen jó lehetne, de oda meg elég a távolsági vagy egy extra ledhíd az autó tetejére.


+ az ötleted kivitelezése kegyetlen drága lenne, ha jó minőségű képet akarsz kapni.

2021. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tankokon volt ilyen, csak nem kamerával.

Viszont az éjjellátóval az a baj hogy az első szembejövő autó tompítottjánál nem a retinád égne le, hanem a koponyád hátsó fele is kiolvadna lukasra :D :D

2021. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!