Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AM kategóriás kresz vizsgával...

AM kategóriás kresz vizsgával vezethetnek 50cc moped autót?

Figyelt kérdés

AM kategóriás sikeres kresz vizsgával úgy hogy a gyakorlatot nem raktam le tehát nincs meg a teljes jogosítvány rá, vezethetnek max 50cc moped autót. Tudtommal az érvényes kresz vizsgával már lehet vagy elnézöbbek a közúti forgalomban. Ha nincs róla papírok attól még a rendszerben látják személyigazolvánnyal. Vagy megbüntették? Ha nincs a kezembe a jogsi? Hogy működik?


(Kérem olyan személyek válaszoljanak a kérdésemre akik tudnak kultúrát elfogadható,értelmes információval szolgálni.!)



2021. okt. 9. 17:55
A kérdező szavazást indított:
Mehetsz vele nyugodtan utakra
Nem szabad
Én nem tenném de nem biztos hogy megvágnak
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Jogosítvánnyal, vagy az igénylő lappal.

2021. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

"Ha nincs róla papírok attól még a rendszerben látják személyigazolvánnyal"

Milyen rendszerben, úgy mégis?

A rendőrség nem használja az autósiskolák nyilvántartását.

2021. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked van mondjuk 8 általánosod, akkor felvesznek olyan munkakörbe, amihez egyetemi végzettség kell? Nem. Megpróbálhatsz jelentkezni? Igen, de úgy elzavarnak, hogy öröm nézni.

A te esetedben: van kresz vizsgád? Igen. Vezethetsz vele? Illegálisan igen, de úgy megvágnak érte, mint a huzat

2021. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, KRESZ vizsgával semmit sem vezethetsz.
2021. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Meg ne próbáld! A KRESZ vizsga csak egyébként is egy elméleti vizsga. A gyakorlati vizsga a vezetés. Nyilván nem jogsival megy a motor, ez tény. A sikeres KRESZ vizsgáról Te sem kapsz semmilyen papírt. Az autós iskola kap egy e-mailt, hogy sikerült-e, vagy sem. Ennyi. Az semmilyen rendszerben, adatbázisban nincsen benne. Vagyis de, az NKH-nál. A Rendőrségnek semmi köze hozzá. Személyigazolvány alapján megállapítják hogyha elkapnak, hogy nem rendelkezel vezetői engedéllyel, és soha nem is rendelkeztél. És akkor kapsz pénzbírságot, és eltiltást. Egyik volt osztálytársam anno eltiltást kapott, nem is tudom hány hónapra. Mert megfogták robogóval jogsi nélkül. De Ő akkor még be sem iratkozott semmilyen jogosítványra. Azóta meglett már neki autóra is. Most nem ez a lényeg.


És azt is tudni kell, hogy a sikeres forgalmi vizsga után, amit vizsgabiztos ad neked papírlap, az nem jogosít vezetésre. Sem az okmányirodában megkapott papír. Sok helyen azt mondják, hogy igen, egyébként meg a legtöbb oktató azt mondja, hogy várd meg azt a pár napot. Egy héten belül szerintem mindenkinek küldik már a jogsit. Ha első jogsi, ha cserélve volt valamiért stb. Én mikor újítattam a B-t hivatásosra, akkor is küldték 2-3 nap alatt. Mikor legelőször ki küldték, akkor is 2 nap volt. 3.-ik napra már megis hozta a postás a jogsimat. Ugyanis a papíron is nem emlékszem pontosan hogy rajta van-e, de a rajta lévő adatokból lehet látni, hogy első jogsi-e, vagy sem. Ha újítod a jogsit, akkor elnézik a rendőrök, mert lássák hogy már volt, illetve van jogosítványod, így nem szólnak érte. Akkor lehet vezetni azzal a papírral. De én nem kockáztatnám meg csak úgy. Tényleg max 1 hét alatt már mindenkinek küldik a jogsit. Mint mondtam, nekem is 2-3 nap volt. Érdemes kivárni, még mielőtt megbüntetnek az első pár napban, mert lehet hogy elmegy majd tőle a kedved. Ugyan olyan jogosítvány nélküli vezetésnek számít egyébként én úgy tudom, ha azzal a papírral vezetel. Mert ha már volt előzetesen jogsid, az megint más.


Ha pedig 125-ös motorral kapnak el AM-es jogsival, az ugyan olyan jogosítvány nélküli vezetésnek minősül. Ugyanis nemzetközi kategória már az AM is egy pár éve (talán már majdnem 10, azelőtt sima M kategória volt), de semmi köze a motorkerékpárhoz. Ugyanis ez segédmotor, ez csak moped és nem motorkerékpár. A nagy motor teljesen más tészta, nem véletlenül kell rá külön jogosítvány.

2021. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 ne hazudj! Biciklit vezethet, meg rollert is! :D
2021. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!