Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbról előzés autópályán?

Jobbról előzés autópályán?

Figyelt kérdés

Sokat vezetek autópályán,rengeteg a szabálytalanul közlekedő autós,és csodálkoznak,hogy mennyi baleset történik.

Mostanság nagyon sokan kikerülnek jobbról,ami azonban kiverte a biztosîtékot,a mai eset,ugyanis az autópályán haladtam a belső sávban,mellettem egy autó,majd megjelent egy BMW-s és jobbról előzött,azonban alig volt helye,és le kellett fékeznem,mert nekemhajtott volna.

Annyira bosszant az ilyesmi. Hogyan tudnám bejelenteni a szabálytalanságot a rendőrségen?

Ha ilyesmiről van felvételem,elfogadják?



2021. okt. 10. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a külső sávban volt egy másik autó, hogyan tudott előzni?
2021. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
BMW mit vártál...tegnap majdnem belém jött egy, mert ő sietett és azt hitte az egész forgalom ő miatta meg fog állni, nem vagyok előítéletes, de ezek a BMW.sek valami kis pöcsű komplexusokkal teli idióták lehetnek.
2021. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Autópályán jobbra tartás van, pont azért, hogy a nálad gyorsabb haladó elmehessen. Szóval ezek tipikus 50-50 esetek a belső sáv bérletes nyomik és a magukat versenyzőnek képzelők között.
2021. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

"Mostanság nagyon sokan kikerülnek jobbról..."

Ez általában azokkal fordul elő, akik nem tartanak jobbra. Ha jobbra tartanál, akkor nem is tudnának jobbról előzni.

2021. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Lehet nem kéne 110-zel izzadni a belső sávban, nyuszifül!
2021. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Hasonló velem is volt. A belső sávban behúzódtam óra szerint 145-ös tempóval. Erre egy autó 200+ km/h-val megjelent a külső sávban megelőzött és bevágott az előzendő autó és az enyém közé. Elég nagyot kellett fékeznem, hogy beférjen. De így se tettem volna be a kezemet a két autó lökhárítója közé. Nem sokon múlt a baleset. Figyeltem a tükröt számítottam erre a manőverre. Láttam, hoyg hatalmas tempóval lassítás nélkül közeledik és nem mögém sorol be a belsőbe, hanem marad nagy sebességgel a külső sávban. Vagy felökleli a külső sávban haladót, vagy elém akar bevágni. Sok más lehetőség nem nagyon volt.

De olyat is láttam számtalanszor, hogy van aki a leállósávban előzött nem kis tempóval.

Engem is bosszant, de amíg nem okoznak balesetet, ki tudom védeni mások hülyeségét, addig nem játszok önkéntes rendőrt. Feljelentés, tanúskodás, stb. nekem erre se időm, se energiám.

2021. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Hát ja, ha nincs ló megteszi szamár is, avagy ha nem húzódsz le jobbra megelőznek jobbról.
2021. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Még így is 145-el haladtam már,de nem tudtam lemenni jobbra,mivel a jobb sávban 4 autó is haladt egymás után,de ez a barom nem tudta kivárni,hogy beérjem őket,és félremennyek,inkább bevágott elém úgy,hogy nyilván előtte is haladt egy autó,így alig volt helye,le kellett fékeznem. Így tudott megelőzni.

Jó sofőrnek tartom magam,12 éve vezetek,büntetlenül és hála Istennek egyetlen kisebb balesetem volt,amiben nem én voltam a hibás,belémjöttek hátulról.

Például fedélzeti kamera felvételeket el lehet küldeni a rendőrségre,ha ilyen jobbról kerülős incidenst felvesz?

Szörnyű,ahogyan egyesek vezetnek.

2021. okt. 10. 20:22
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Tehát valójában előtted valahol volt 4 autó, amiket még nem értél utol, tehát nem tartottál jobbra, túllépted a megengedett sebességet. És még te jelentgetnél fel egy másik szabályszegőt? Értem én, hogy a rendőrség most pórbálja támogatni az önkéntes rendőrködést, de ez szerintem így öngól
2021. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

jobbrol előzni tilos


De viszont Jobra tars! van


Igy ha te a belső sávban mentél ugy hogy közben a külső sáv üres volt és akkor te szabálytalan voltál, akadályoztad a gyorsabban haladókat.


Most mit mondjak? Akik a Jobbra tarts! szabályt nem tartja be azokat nagyon nem csípem!

2021. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!