Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen Berlingo 1.6 Hdi...

Citroen Berlingo 1.6 Hdi olajcsere?

Figyelt kérdés

Nagylámpás 1,6 hdi, 75 le, 9hw motorkodú autómon szombaton volt olaj+szűrők cserélve.


Másnap indítani akartam és nehézkesen indult el. Tipikusan az a tünet mintha levegős lenne a rendszer.

Szerelő holnap nézi meg.


Lehetséges hogy az új gázolajszűrő nem jó és azért levegősödik le?


Ha jár az autó motorja utána leállitom és indul könnyen. Ha utána áll kb 1 órát, akkor már kb 4-5 másodpercig kell tekertetni mire beindul.


Olajcsere előtt pöccre indult


ápr. 28. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem jó a szűrő, valamit elrontott, nem húzott meg eléggé stb.
ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én is erre tippelek. Holnap majd kiderül, de biztos hogy a gázolajszűrőnék lesz a probléma.
ápr. 28. 23:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem ismerem , de általában a szűrőben nyomás van.

TEhát ha rosszul teszi fel akkor ott folyni kell a gázolajnak.

ápr. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.4 hdi-nek van egy pumpája a másik oldalon. Csere után azzal kell légteleniteni. Valószínűleg 1.6-nál is van ilyesmi.


[link]

ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ennél is pumpálni kell, míg a bugyborékolás helyett folyamatos áramlást érzel.

Ezt mondjuk illene tudnia annak a szerelőnek, aki csinálta.

ápr. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gázolaj szűrőben maradt egy kis levegő, kézzel pumpálni kell rajta valamennyit, vagy használni kell és kidolgozza.
ápr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek.
ápr. 29. 09:10
 8/8 A kérdező kommentje:

Sokat nem mentem vele szombat óta. De gázolajszűrőt megnézzük mindenképp hogy ott nem-e szivárog a gázolaj.


Kb 10-15 km-t használtam olajcsere óta. Nem tudom mennyit kell vele menni mire teljesen kidolgozza a rendszer a levegőt.

ápr. 29. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!