Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinéztünk egy autót hasznaltau...

Kitticica95 kérdése:

Kinéztünk egy autót hasznaltauto.hu-n megéri? (Több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kinéztünk egy autót 1.7 millióért kereskedés hirdeti. 100ezer km

2009-es évjáratú bezines Kia.

Túl jónak tűnik már 9 hónapja hirdetik.

Eladó korrektül válaszolt telefonon csütörtök megyünk megnézni egy keveset még enged is belőle de az amit enged elmegy az átírására kb. 😅😁

Nyilván olyannal megyünk aki ért hozzá.


Válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 11. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedéssel az a baj, hogy ott áll egyhelyben hónapokig és megeszi a rozsda. Innen mi nem tudhatjuk, hogy jó-e, még a típusát sem írtad le. Én a helyedben elvinném szervizbe átnézetni, aztán kiderül mit mond rá a szerelő.
2021. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
2009, csupán 100e km... és 9 hónapja nem viszi el senki.
2021. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló

Kia ceed típusú nem tudom ez mennyit változtat a kérdésben. Igen áll a kereskedésben a teszt vezeteseket leszámítva.

Lekerdeztem rendszám alapján ez alapján kiderült Magyarországon 2012-tol van forgalomban. A kérdésem végülis arra iranyulna h a kereskedés mennyire megbízhatóak. Mennyire akarnak átverni akar? Mert olvastam erről többségében jót egy két nagyon rossz kritikát is.

Nagy kiadás és ahogy lehet mint más sem nem igazán szeretnék mellé nyúlni. Tudom latatlanban nehéz mit mondani de a tapasztalatokra véleményekre vagyok kíváncsi

2021. okt. 11. 11:33
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Sosem veszek kereskedésből autót. Egyik lakótelepi srácnak is volt hasonló korú kiája, a vezérlés frankón megadta magát.

Ráadásul ez egy 12 éves autó. Nyilván nem azért mondom, hogy öreg, de az autóknál is játszik a 7-es szabály. Akik tehetősebbek kihozzák szalonból legkésőbb az autó 7 éves koráig túl is adnak rajta. A másik időszak a 14 év, itt kezdenek el megmarhulni az autók és előjönni a gondok. A 12 év közel van ehhez a 14es számhoz. Én nem venném meg. Több okból sem. Ha hónapok óta nem kellett senkinek és már telefonban enged belőle a kereskedő az baljós jel. 9 hónapja ott áll az aksinak valószínűleg vége, ahogy a klímának is. Ez nem kis extra költség. Én egy határozott nemet mondok több okból már most látatlanban. Sajnálom, ha ennyire bizakodó vagy és ennyire minden áron meg akarod venni. Küldök neked egy oktató videót:


[link]

2021. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szép képekkel, videóval van fent a hirdetés csak az a gyanús h ilyen régóta és még nem kelt el?!
2021. okt. 11. 11:35
 6/16 qkker1 ***** válasza:
100%

Nem Magyarországi első forgalombahelyezésűt nem vennék, nem tudod megbízhatóan ellenőrizni az előéletét.

12 éves Ceednél pont lejár /ha volt is kötelező szervizeken/ az átrozsdásodási garancia is, jó eséllyel törték kint, és úgy lett kipofozva.

Amennyiben nem hivatalos márkakereskedés, akkor jó eséllyel van valami "bibi".

2021. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 qkker1 ***** válasza:
Belinkelnéd a hirdetést?
2021. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

A kereskedésbe is magánemberek kocsijait árulják sokszor a kereskedőnek sincs fogalma arról, hogy az adott autó milyen állapotban van.


Magyarul lehet jót is és betegágyat is kifogni, ami fix, hogy a kereskedő a csillagokat is lehazudja az autóról és biztosan eltávolítja azokat a hibákat amiket csak lehet pl: kiglancolt motortérrel...


Mondjuk én magánemberrel se vagyok ennyire bizakodó a kereskedővel szemben, amennyire korrekt emberek vannak manapság, nem biztos, hogy magánszemély szemrebbenés nélkül nem verne át.

2021. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 qkker1 ***** válasza:

Ez az?


[link]

2021. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tényleg jó, de 1.7 milláért van jobb is. Ezért maradt a nyakán veszteséggel meg nem akarja eladni. Esetleg vevőcsalogató autó. Mindenki miatta megy be a kereskedésbe, de addigra a "Jaj, pont nem rég vitték el" dumával elkezdenek ajánlani egy ugyan típust, ami már kevésbé szép.

Látatlanban nehéz megmondani.

Nálunk a családban mindenki kereskedésből vette az autóját (kivéve engem), egyszer volt csak gond, de a kereskedő rendkívül segítőkész volt a probléma megoldásában.

A lényeg, hogy el kell menni és meg kell nézni, az alapján kell dönteni.

2021. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!