Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teli gumit keresek az automhoz...

Teli gumit keresek az automhoz de kicsit osszezavarottam a Gépjármű kategória miatt, mivel van olyan gumi ami kineztem az egyik helyen szemely gk a masikon Offroad / 4x4. mi a ketto kozott a kulonbseg?

Figyelt kérdés
Egy ujabb Kia Sportagerol van szo.

2021. okt. 11. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kia Sportage-ra sima személygumit vegyél. Arra figyelj csak oda, hogy a gumi teherbírása a kézikönyvben előírtaknak megfeleljen.
2021. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

koszi,

olyan meretet akarok amilyen a nyari. gondolom 225/60/r17, aszoval a teherbirassal nem leszz gond gondolom

en is szgk-t akarok, de amit kineztem vhol offroadnak van irva vhol nem :D

2021. okt. 11. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:

a gumi teherbírása nem a méretétől függ

225/60/r17 mellett van még egy szám és betű, pl: 92V. Ebből a szám jelöli, hogy hány kilót bír el (92 = 630 kiló) a betű meg, hogy mennyivel lehet vele közlekedni. Ezeket a táblázatokat megtalálhatod az interneten, de fölösleges, az a lényeg, hogy a kézikönyvben írtaknak megfelelő legyen.

Továbbá, ha nincs pont olyan, akkor nagyobb számú legyen a teherbírás, mert minél nagyobb, annál többet bír. Ugyanakkor ne vegyél nagyobbat, ha van pont megfelelő, mert ezek keményebb oldalfallal járnak.


Egy szó mint száz: a kézikönyvben leírtaknak megfelelőt válasszál.

2021. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] ezek mind személygépkocsi gumik
2021. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat.

amugy ezt neztem ki

[link]

2021. okt. 14. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!