Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért folyt el a hűtővizem?

Tamas3791 kérdése:

Miért folyt el a hűtővizem?

Figyelt kérdés
Hazafelé tartottam autópályán mint minden nap. Mikor hazaértem és megálltam, szabályosan mint aki bepisilt, kifolyt minden hűtőfolyadék. Hol vagy miért? Először azt hittem olaj, mert olyan halvány barna színe volt, de megszagoltam és nem az. Aztán megláttam hogy teljesen üres a hűtőfolyadék tartálya. Ezzel most így a szervízig el mehetek? kb 4km

2021. okt. 17. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

inkább ne menj így vele, mert a vízpumpát szárazon járatnád

mitől, hol? Valamelyik cső lesz elrepedve, vagy a tágulótartáj

mivel barnás a színe, amúgy is le kellett volna cserélni

2021. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
100%

Töltsd fel vízzel. Csapvíz, vagy forralt és lehűtött víz is jó, ha más nincs. Később úgyis le kell cserélni. Járasd egyhelyben amíg üzemmeleg nem lesz. Ha közben kidolgozza a levegőt, akkor tölts utána. De a kiegyenlítőtartály sapkáját csak ronggyal, gumikesztyűben fogd meg, mert kifuthat a forróvíz.

Ha folyik, nézd meg, hogy hol folyik. Ha nem folyik, akkor holnap hidegen, max-ig töltött tartállyal indulva nyugodtan elmehetsz a szervizig.

2021. okt. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezzel egy métert se menj sőt be se indítsd mert leégeted a szivattyút a motort meg megfőzöd. Ezer plusz egy helyen engedheti, ha szó szerint pisil akkor talán valamelyik illesztésnél elengedett a cső.
2021. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A művelet sikeres és mégsem

Az egyik gumicső repedt el, és abból folyik


De legalább megvan hogy honnan jön :D

2021. okt. 17. 10:11
 5/7 anonim ***** válasza:
CSeréld ki a csövet és megvan oldva.
2021. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:
100%

Ha nem tudod a cserét megvalósítani, akkor töröld szárazra és tekerd körbe vastag, széles, szöveterősítésű ragasztószalaggal. Duck tape. Esetleg dróttal vagy spárgával körbetekerve, leszorítva.

A szervizig ki fogja bírni

2021. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:
100%
Vagy ha nincs duct tape-ed és a cső túl nedves, akkor több réteg alufóliával kerítsd körbe a csövet. A fólia két szélét egyesítsd tekeréssel. És több helyen tekerd körbe spárgával vagy dróttal. Amíg eljutszd a szervizbe vagy elmész csőért.
2021. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!