Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisebb vagy nagyobb kerékkel...

Kisebb vagy nagyobb kerékkel megy gyorsabban az autó?

Figyelt kérdés
Adott egy autó aminek a max végsebessége 190 km/h. Ha nagyobb kereket teszünk rá, mondjuk a váltóméret nél is nagyobb a picivel, akkor gyorsabban fog haladni?

#Nagyobb abroncsokkal
2021. okt. 19. 17:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%
Motor és váltókarakterisztika kérdése. Minden más válasz bullshit.
2021. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%
A kérdező nem írt semmi konkrétumot, így nem tudjuk se a teljesítményt se semmit, így egyedül ebből annyit lehet mondani, hogy angyobb kerékkel ha a kerék fordulatszáma azonos nagyobb távot fog megtenni azonos idö alatt tehát nő a sebessége...
2021. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"Világi idióta vagy ezért kár vólt hozzászólanod!"


Nevét nem írom le a privátos kollégának, de moderációra továbbítottam e-mailben a dolgot.

2021. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

#12 ott bukik el az elméleted, hogy amennyivel nagyobb a kerék átmérője, annyival kevesebb nyomatékot fog átvinni. Mert ugye az nem vitatjuk, hogy padlógázon ugyanakkora a nyomaték, gumitól függetlenül. Tehát a féltengelyeken is ugyanakkora lesz a forgatónyomaték.

Szóval azt várom, hogy most magyarázzák el a sok lepontozó, hogy ha egy 5%-al nagyobb gumi miatt 5%-al kisebb lesz a gumi kerületén, pontosabban az úttestel érintkező ponton az erő, akkor mitől lesz gyorsabb az autó? Mivel a légellenállás a sebesség négyzetével arányos, az 5%-al kevesebb erő 2,3%-al kisebb végsebességet fog eredményezni.

VÉgig az alap volt, hogy nem futott bele a motor a tiltásba.

#8 #10 voltam

2021. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%
Azért mosolygok az elméleti fizikusokon. Aki gyerekkorában motorozott valami 50-es szecskavágóval, legtöbben variáltunk a lánckerekekkel. Aztán csak leesett a végén, hogy hiába tettünk előre egy-két foggal nagyobbat, nem lett tőle gyorsabb a motor, csak lomhább. (Na jó, az idegbeteg dadogó mekegésig pörgethető Romet Pony kivétel, mert az tényleg kiforogta magát, és ment vagy 35-el)
2021. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
38%

14: Azt a részét is sikerült elolvasni amit írtam, hogy mivel semmi konkrétumot nem tudunk, így ennyit lehet kijelenteni, vagy írt bármi konkrétumot a kérdező.


Tudjuk, hogy miért 190 ennek a kocsinak a vége, ott forog le tiltásig a motor, vagy épp csak már a motor ereje kevés hogy tovább gyorsítsa? Nem tudunk semmit ilyen téren, így ennyit lehet rá válaszolni, ha(!) van hozzá erő, akkor nagyobb kerekekkel ugyanakkora fordulattal több utat tesz meg tehát gyorsabb lesz, de konkrétumot nem lehet mást mondani.

2021. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan csak akkor fog gyorsabban menni, ha 190-nél belement a tiltásba. Ha nem ment bele, nem lesz gyorsabb.
2021. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
10%
A végsebesség nő, a gyorsulás romlik. Elméletben. Gyakorlatban meg nem tudsz annyival nagyobb kereket feltenni, hogy számítson. Amúgy szeretem az ilyen kérdéseket :D
2021. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem nő, csökken a végsebesség.

Csak egy kikapcsolt terhelésű fékpadon nőne a végsebesség, az meg nem rendeltetésszerű használat.

2021. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok születtek. De nagyjából jól látja mindenki. Nemrég hazajöttem Németországból egy mk1 focussal amin sajnos nem váltóméretű gumi volt hanem kicsit kisebb. Emiatt hazafele jövet tiltáson 190km/h-nál (óra szerintinél) a gps csak 173-174km/h-t mutatott. Itthon lecseréltem a gumikat váltóméretűre tehát nagyobbra az előzőnél, feltettem itt a kérdésemet, majd elindultam vissza Németbe. Tiltáson 179-180-at mutatott a gps, tehát gyorsabban tudtam haladni nagyobb gumikkal. :)

Végeredményben azért tettem fel itt a kérdésemet mert van egy okoskodó rokonom, aki állítja, hogy ugyanakkora sebességgel fog haladni az autó.

2021. okt. 24. 14:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!