Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felnire szerelt kereket...

Felnire szerelt kereket téli/nyári váltásnál ti szoktátok centríroztatni?

Figyelt kérdés
A nyári és a téli gumim külön felnire van szerelve, így igazából csak kereket kell cserélnem, gumit nem. Tudom, hogy nyilvánvalóan az a legjobb, ha minden téli/nyári átállásnál centríroztatom, de mi van, ha valamilyen indokból kifolyólag nem tudom elvinni vagy csak egyszerűen magamnak akarom cserélni a kereket? Nektek mi a tapasztalatotok, egy szezon alatt deformalodik annyit a kerék, hogy igényelje a centrírozást? Ti hogy szoktátok csinálni ilyen esetben?

2021. okt. 21. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem, minek?
2021. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Minden a használattól függ. Egyébként ha otthon kicseréled a kerekeket, húzz utána mindenképp egy párszáz kilométer megtétele után, ha nincs nyomatékkulcsod. Ha kimész pályázni és 130 körül (mert nyilván annyi a megengedett :D) ráz, akkor mindenképp vidd el centríroztatni.
2021. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell, csak ha üt vagy ráz a kerék.
2021. okt. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Én igen, biztos ami biztos.
2021. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
4. Te akkor havonta egyensúlyoztatod a kereket, biztos ami biztos ???
2021. okt. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Szoktunk és 10-ből 9-szer szükséges is. Logikusnak tűnik a "nem, minek?" válasz, én sem igazán tudom mitől megy el, de ami biztos, hogy a legtöbb esetben simán ráír a gép 5-10, néha akár több grammot is. Ez persze nem feltétlenül észrevehető, ezért nincsenek vele sokan tisztában.
2021. okt. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os: elvileg az út egyenetlenségei, esetleg padkazas, stb hatására kerülhet bele egy kicsi "elcsúszás". És ezért van aki ajánlja, hogy minden kerékcsere előtt egyensúlyoztassuk ki a kereket. Kérdés, hogy ennek elmaradása mennyire van hatással pl a felfüggesztés állapotára.
2021. okt. 21. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ártani nem árt neki. Én úgy szoktam hogy minden második felrakás előtt elviszem centirozásra biztos ami biztos, és le van a gond. Volt olyan amikor egy garnitúra kerekemmel 3 szezont kihúztam úgy hogy nem volt centirozáson meg semmi. Én felrakás előtt pár nappal az összeset átnézem, mintát, mélységet ellenőrzöm, letakarítom felnit csekkolom, meg beszoktam habozni és nézem hogy nem-e ereszt valahol esetleg.
2021. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nem szokták, de pár évente ajánlott (kopás miatt)
2021. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha üt a kerék érdemes megnézni nem-e nagyon saras. Haver járt úgy, hogy ütött a kerék és tele volt sárral a felni, bele volt tapadva. Kicsapatta vízzel és jó is lett.
2021. okt. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!