Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra J ,,mielőbb vigye...

Opel Astra J ,,mielőbb vigye szervizbe az autót” üzenet mellett az adott sebességfokozat alapjáratán megy csak. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap jöttem haza 2011 Opel Astra J 1,7cdti kocsimmal, egyszer csak ,,mielőbb vigye szervízbe az autót” hibaüzenet mellett, csak a sebesség alapjáratán ment, hiába adtam neki gázt. Félreálltam, 2 újraindítás után eltűnt a hibaüzenet és semmi probléma nem volt. Vajon ez mitől lehet? (Nyilván elviszem szerelőhöz, de addig is érdekel mik a vélemények, tapasztalatok)

2021. okt. 24. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Erre talán csak egy táltos tudna érdemben válaszolni, de szerintem neki is kellene hozzá egy hibakód olvasó.
2021. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezer féle dolog lehet. Hibakód kiolvasás nélkül kár vaktában találgatni. Ez egy általános hibajelenség. A motoron lévő rengeteg szenzortól a motorvezérlő tűrésen kívüli jelet kapott. Ez simán lehet csak kontkathiba miatt is. Ezért biztonsági okokból vészüzemmódba rakta magát a motor. Ha újraindítod a motort, csak az eltárolt hibakódok fognak látszani, a jelen lévőket reseteled. Amíg megint be nem érkezik egy tűrésen kívüli jel, addig nincs vészüzemmód. De ez bármikor bekövetkezhet. Ezért ajánlott egy hibakód kiolvasással kezdeni, hogy mire panaszkodik.
2021. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!