Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A biciklisek milyen jogon...

A biciklisek milyen jogon mennek a forgalomba?

Figyelt kérdés
úgy használják a sz@ros biciklijüket mintha nekik is autójuk lenne vagy nemtudom, körúton is csomószor lehet látni h abba a nagy forgalomba ő az út közepén teker, plusz csomó idő egy kocsihoz képest mire begyorsul. nagyon idegesitenek igazából lerugnám mind:D bicikliúton biciklizzenek..kikezek pf
2010. szept. 2. 21:37
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy bunkó vagy. Én amikor biciklizek lassan a susnyásba is lemegyek, mert leszorít egy-két kedves autós. És mivel alig van bicikliút, nem tudnak máshol menni. És hogy milyen jogon mennek? Mert engedélyezett nekik, joguk van rá. Maradjunk annyiban, hogy ilyen mentalitással inkább te nem vagy a forgalomba való.
2010. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
de avval nincs semmi bajom amikor az út szélén mennek, csak avval amikor beálnak a sorokba a kocsik közé, mintha mondjuk egy motoros lenne...
2010. szept. 2. 21:45
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahol nincs bicikliút, használhatják az úttestet (a járdát viszont nem). Az már más kérdés, hogy sokan nem szabályosak, de az autósok meg gyalogosok között is sok a szabálytalan. Én alapvetően gyalogos vagyok (a kerékpáromat zárt tárolóból lovasították meg), volt már, hogy azon múlt, hogy ne legyen baleset, hogy én figyeltem (zebrán-lámpán majdnem elütöttek nem is egyszer, autós is meg biciklis is).

Én a kerékpáros közlekedést is jogsihoz kötném, de az még nem garantálja, hogy csak szabályosan közlekedők lesznek az utakon (lásd autónál se jön össze), de az valószínű, hogy komolyabban vennék a közlekedést (meg talán azt is, hogy építsenek kerékpárutakat).

2010. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
93%
Amíg tábla vagy más nemtiltja addig pontosan, joguk van hozzá. Benne van a KRESZ-ben, szóval szívtál. Őszintén szólva az írásod alapján meg is érdemled, egy kis alázatot magadra szedhetnél szabadidődben.
2010. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem az számít, hogy mit vezet, hanem hogy megvan-e a 8 általánosa és megtanult-e helyesen írni.
2010. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
igen mert az a jó amikor feltartják a forgalmat mondjuk aki többel szeretne menni mint 15km/h, másik meg hogy a kreszt honnan tudják?
2010. szept. 2. 21:50
 7/43 A kérdező kommentje:
mert ha lenne valami biciklis jogsi akkor ok. de így? csak gondol egyet és megy a forgalomba...
2010. szept. 2. 21:52
 8/43 anonim ***** válasza:
Részben jogosan vagy dühös. Múltkor mentem melóba. Az egyik benti srác is bicóval megy be. Az a kretén meg balról előzgette a kocsikat és gyakorlatilag az út közepén haladt. Csak lestem, hogy miket művel...
2010. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
96%

Pont az ilyen barmok miatt tekerünk az út közepén, ugyanis ha a szélén megyünk, biztosan lesz egy-két (a kérdezőhöz hasonló) egyén, aki 15 centis oldaltávolsággal előz. De ahogy látom ezeknek az embereknek más nem jutott az életben.. De szerencsére egyre több normális autós van, aki rendesen előz, nem dudál. Én országúti kerékpárral járok edzeni elég gyakran, mostanában szerencsére nem volt konflikusom. Az meg, hogy a kocsi vagy a bringa gyorsul ki jobban a pirostól.. pirosnál autó még nemigazán gyorsult le.:)

Biciklizel bicikliúton.. vezess autópályán. Kb ugyanolyan súlyú a két kijelentés, ugyanis bicikliút alig van néhol.

2010. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

ma 21:55

Jobbról kellene? Vagy most ezt nemigazán értem. Egyik azért panaszkodik, hogy lassú, másik meg, hogy túl gyors?:O

2010. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!