Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A biciklisek milyen jogon...

A biciklisek milyen jogon mennek a forgalomba?

Figyelt kérdés
úgy használják a sz@ros biciklijüket mintha nekik is autójuk lenne vagy nemtudom, körúton is csomószor lehet látni h abba a nagy forgalomba ő az út közepén teker, plusz csomó idő egy kocsihoz képest mire begyorsul. nagyon idegesitenek igazából lerugnám mind:D bicikliúton biciklizzenek..kikezek pf
2010. szept. 2. 21:37
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


a kressz szerint a bicikli ugyanolyan jármű mint a kocsi, ahogy a robogó, motor is. út közepén kellene gyakorlatilag mennie, így szabályos.


én amúgy pont a hozzád hasonlók miatt nem bringázom itt Pesten. életveszélyes lenne amerre mennem kellene. hála nektek.

2010. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! ha vehettem volna 30 évesen biciklit, akkor sem tettem volna meg!!!

KÉRJ ELNÉZÉST A KLIMAVÁLTOZÁS MIATT!!!

2010. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
te nagyon okos és ha részt akarsz venni a közlekedésben ahoz nem kell jogosítvány? mert én úgy tudom kell. befogok 3 kutyát és rákötöm egy bevásárló kocsira, avval se mehetnék elvileg a forgalomba
2010. szept. 2. 22:32
 24/43 anonim ***** válasza:
Ma 22:24: Majd akkor jöjj a kresszel ha majd megismered apukám :) Jobbratartási kötelezettségről hallottál már ami mindenkire vonatkozik vagy csak a pofád nagy?
2010. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

fogalomzavarban vagy öreg

a 6 éves gyerek is közlekedik mikor átmegy a zebrán..

neki is jogsi kell?

hidd el elütsz 1 biciklist te szívod meg jobban

ő összetöri magát te meg ülsz v jobb esetbe nyögöd a büntetést mert h nem 50ezret kapsz az tuti

jah és még arról ne is beszéljünk h ha pl engem ütnél el olyan pert kapnál a nyakadba h besz@rsz

sok idióta autós azt hiszi hogy a biciklist lenyomhatja az útról.

ALKALMAZKODJ TE IS B+!!!

2010. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
93%

"hát több jutott nekünk az életbe mint neked 30 évesen egy országúti bicikli:D hát legyél büszke magadra de télleg."


Húú.Te mekkora bunkó vagy.


Most felvágsz rá,hogy hitelre össze tudtál szerencsétlenkedni egy autót.


UI:nekem is országuti kerékpárom van és autóm/robogóm is.De 10-15km-es körzetbe a bringát használom,15-50km-es körzetbe robogót és e felett az autót.(de nyáron,szabadidőmben 200-300km-es kerékpár túrát is beválalok)

2010. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

22:36-jó akkor majd rollerezek az út közepén és azt ne mond hogy szabályos...amúgy attól még hogy átmegy valaki a zebrán nem kell jogsi, de ha részt vesz a forgalomba akkor KELL akárki akármit is mond..és ha már az út közepén megy az autók közt akkor RÉSZT VESZ.

22:38- nincs kocsim ezt benézted.

2010. szept. 2. 22:49
 28/43 anonim ***** válasza:
rollerezz..remélem az olyan féle ember mint te áthajt rajtad..
2010. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
A normális biciklisekkel soha nincs semmi bajom,de amikor én kanyarodtam kifelé a biciklis meg az én sávomban jött szembe(!)akkor azért meglepődtem...De ha elcsapom,tuti,ő lett volna megsértődve.Másik kedvencem,mikor külterületen kívül próbálom tartani a kilencvenet,a beláthatatlan kanyar jön,szembe autó,mögöttem sor,a két biciklist meg a kanyarban érem utol,akik egymás mellett tekernek!Frissjogsis lévén,a szívinfarktus is rámjött hirtelen.Ha befékezek,a mögöttem nyomuló jön belém;ha meg megpróbálom őket megelőzni(záróvonalon)szembe meg jön a kamion...Na ezért nem engednék ki sok biciklist én se az útra,tisztelet a kivételnek.Józsi bácsi is csalinkázik hazafelé a kocsmából este,mellény-világítás semmi,én meg lássam meg és kerüljem ki időben.A legnagyobb baj,hogy nincsenek bicikliutak,azokat kellene már pedig kiépíteni.Meg azért,egyeseknek olyan alap dolgokat kellene megtanítani,hogy még az utcában sem tekerünk egymás mellett,nem még külterületen,ahol a többség azért a százat is bőven túllépi...Bizony mondom,vezetni viszonylag jól tudok,de hogy ha már egy biciklist meglátok az úton,minden bajom van...
2010. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

és TE írtad h részt vesz a közlekedésben

és ha átmegy a zebrán azzal is részt vesz..

szerintem nem tudod miről beszélsz..

2010. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!