Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A biciklisek milyen jogon...

A biciklisek milyen jogon mennek a forgalomba?

Figyelt kérdés
úgy használják a sz@ros biciklijüket mintha nekik is autójuk lenne vagy nemtudom, körúton is csomószor lehet látni h abba a nagy forgalomba ő az út közepén teker, plusz csomó idő egy kocsihoz képest mire begyorsul. nagyon idegesitenek igazából lerugnám mind:D bicikliúton biciklizzenek..kikezek pf
2010. szept. 2. 21:37
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
jó akkor hülye vagy hogy nem érted mire gondolok.
2010. szept. 2. 22:56
 32/43 A kérdező kommentje:
lényeg hogy szabálytalan
2010. szept. 2. 23:02
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

[link]


csak párat emelnék ki belőle:


"A kerékpár a KRESZ értelmében jármű

, tehát a vezetéséhez ugyanazok a feltételek szükségesek,

mint más jármű

esetében:"



"A jobbratartási kötelezettséget a körülményekhez alkalmazkodva kell kezelni. 2010. január

1. óta nem kell szigorúan jobbra tartani, hanem csak a szokásos módon."


"Többsávos úton, ha keskeny a sáv, tarsunk középre, és foglaljuk el a sávot! Ezzel

elkerülhetjük, hogy a sávon belül próbáljanak megelőzni a mögöttünk jövő autók. Majd

sávot váltanak, ha előzni akarnak."


"Piros lámpánál a széls ı

sáv közepére álljunk be, ha egyenesen akarunk haladni. Így

elkerülhetjük, hogy a jobbra kanyarodó autók megelőzzenek és bevágjanak elénk."

2010. szept. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
4%

Zebrán is úgy tekernek át, mint a villám.

A másik jobbra kis íven kanyarodáskor úgy teker ki a kerékpáros meg se áll szét se néz, hogy ott jön kb 50 méterre az autó és akkorát kell fékezni.

Tornádok is életveszélyesek.

2010. szept. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ha nem lopták volna el a zárt tárolóból a bringámat, akkor se mernék nagyobb távolságra bringára ülni.

1. nincsenek normálisan kiépített összefüggő kerékpárutak

2. nincsenek biztonságos kerékpártárolók


Autóra, jogsira nincs pénzem, marad a tömegközlekedés, abban már rutinos vagyok. De tényleg sokszor nekem kell figyelnem, hogy ne történjen baj.


Elmesélek egy érdekes esetet, jöttem haza munkából. Leszálltam a buszról, elmentem a legközelebbi zebráig (nem volt messze), ott az út közepén van kiépítve egy mini járdasziget a gyalogosoknak (sok volt a probléma korábban, azért építették oda, hogy át lehessen menni az úton). Természetesen egyértelmű jelét adtam, hogy át akarok menni (lámpa nincs). Az autók csak haladtak nagy sebességgel fütyülve rám, gyalogosra, aztán mikor már üres lett volna az út, egy fiatal ficsúr kanyarodik kifelé az utcámból, nem is kis sebességgel, és még odaintett nekem, megköszönte, hogy én, gyalogos, a zebránál, elengedtem őt, az autóst. Hát kapja be... Azért nem léptem le, mert nem akartam a kerekei alatt végezni.

2010. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
67%

" ...ő az út közepén teker, plusz csomó idő egy kocsihoz képest mire begyorsul. nagyon idegesitenek igazából lerugnám mind:D bicikliúton biciklizzenek..kikezek pf..."


Sok hülye gagyi autós, az út közepén mennek, plusz csomó idő mire normálisan felgyorsul, és nem tudom miattuk kihasználni a 4,9/100km/h gyorsulásom. Nagyon idegesítenek, igazából felrobbantanám mindet :P Autózzon földúton ha nem képes normálisan gyorsulni .... amindenit már ...pfffff


maci

2010. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Kérdező, téveszme ami a te fejedben jár. Szerinted a KRESZ-vizsga megoldaná a gondokat? Azt gondolod, hogy KRESZ-vizsga nélkül nincsenek tisztában azzal, hogy nem lehet átmenni a piroson? De igenis tisztában vannak, és nagyrészt tudják is a KRESZt, csak leszarják. Na ez a fő probléma. És erre a jogosítvány nem megoldás.
2010. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
XD Ne rúgd le őket légyszi :D . . . . Felmentem egyszer pestre a kisteherautómmal aztán anyós ülésen ült egy haverom az kiba.szta az ajtót és pofára bukott a bicajos xD A szerencsétlen :( :D
2010. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
ott mennek ahol akarnak ha betartanak mindent! neked meg kuttya kötelességes mögötte haladni! úttesten ugyan úgy használhatja a balra bekanyarodó vagy épp jobra tartó sávot stb!
2010. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 Böse válasza:
100%
Ide figyelj te kis takony! Ha bajod van egy biciklissel akkor őt kérd számon, ne általánosíts, ugyanúgy autósok közt is vannak közveszélyes gyökerek (például a magadfajta beképzelt friss jogsis mazsolák). Egyébként a biciklis nagyon is egyenrangú a személyautóval a forgalomban, és ha mondjuk balra akar kanyarodni akkor bizony be kell sorolnia a belső sávba(mivel a járdán megtosz a rendőr), ennyit a kresz tudásodról. Inkább anyádat kéne lerúgni amiért nem tanított meg normálisan viselkedni!
2010. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!