Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten mi a reális munkadí...

Budapesten mi a reális munkadíja egy hozott anyaggal végzett olaj-szürö-légszürö cserének?

Figyelt kérdés
Kaptam ma egy 30 ezres ajánlatot, szerintem sok.

2021. okt. 27. 18:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#10

Kevered a dolgokat. Saját rendeléséből beszámíthat kedvezményt a szerelő, amivel a végszámlát csökkenti. És azt is mondhatja, hogy hozott anyagra nem vállal garanciát. De három órát hazudni egy olaj+szűrőcserére nem tisztességes.


Más szerelők örömmel el fogják vállalni max. 1 órás munkadíjjal. Ez így is könnyű pénz nekik.

2021. okt. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

#11: Nem keverem. Milliószor levezettük, nem fogom részletesen leírni a szokásosakat, lutri a hozott anyag minősége és kompatibilitása, az ebből fakadó hibákért a szerelőt akarják majd felelősségre vonni, az ebből fakadó "állásidőt", foglalt munkaállást már nem akarják kifizetni, keres az alkatrészen is, stb stb.

Ezeket kompenzálja (részben) azzal, hogy bemond egy olyan árat, amivel jó eséllyel elhajtja a filléreskedő kuncsaftot, ha meg mégse, akkor jól jár.

2021. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

#12

Hozott anyagnál nem kell felelősséget vállalnia. Ezt egyértelműen a tulaj tudomására tudja hozni. Ezt gyári vs. utángyártott alkatrészeknél is el szokták mondani. Annyi garanciát tud adni, amennyit a gyártó ad a termékre.


Ha nem kompatibilis olajat/szűrőket hoz, akkor kiszámláz neki fél órát, aztán jelzi hogy nem stimmel. Ha csak ad egy 3 órás ajánlatot, akkor mit csinál a rossz mértetű szűrővel? Belefaragja?

2021. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 krwkco ***** válasza:

#12

"bemond egy olyan árat, amivel jó eséllyel elhajtja a filléreskedő kuncsaftot"

Ehhez felesleges azt hazudni, hogy az olajcsere 3 munkaórát igényel.

2021. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#13: Dehogy faragja bele. De mi történik szerinted ilyenkor?

Felemeli csápossal, leengedi az olajat, kiveszi a szűrőt, nem megy fel az új, mert rosszat hozott a tulaj. Hogyan tovább? Áll 3 napig a csáposon az autó, amíg a tulaj biciklivel szervál egy másikat? Vagy félretolja, takargatja az autót három napig, majd kezdi előlről? Érted a problémakört? Ezeket a pluszokat utólag nem lesz hajlandó majd kifizetni és lehúzásnak gondolja a tulaj. A másik meg, megveszi a belevaló, de legolcsóbb/hamisítvány filléres sz/rt a tulaj. Odaviszi, berakja, majd egy hét múlva megkotlik az autó. Mi lesz reakció? Biztos a szerelő rontotta el, mert ő vitte a saját maga által gondosan beszerzett alkatrészt. Azt már nem érti meg, hogy egy sz/rt vett. Ilyenkor hiába mondja, hogy de ő előre megmondta. Senkinek nem hiányoznak ezek a viták, pláne a mai világban, amikor bárki ellenőrizetlenül tud lejáratni bármilyen szolgáltatást a neten, csak mert nem úgy néztek rá, ahogy elvárta volna. Normális szerelőnek ezek a dolgok nem hiányoznak, mert van normális ügyfélköre.

Nyilván az itt válaszolók az átlagnál jobban értenek az autókhoz, ezért nehéz feldolgozni ezt. De a többség fillérb/szó, autókhoz analfabéta, sajnos ezekkel kell számolni.


#14: Nyilván nem kell, de ezzel egy mondattal le lehet rázni az illetőt magyarázkodás nélkül. Én is korrektebbnek tartanám megmondani, hogy "hozott alkatrésszel nem dolgozunk", de ugye akkor meg kell magyarázni a lehúzásos témakört is esetleg.

2021. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15

De mit csinál akkor a szerelő, ha az ügyfél mégis rábólint a 3 órás ajánlatra? Ugyanazt tudja csinálni, mint ha nem hazudna: jelzi, hogy rossz a cucc, hozzzon másikat vagy megrendeli ő. A belefektetett időt meg kiszámlázza.

Nem kell napokig állnia a csáposon sem. Alap olaj+szűrőcseréről van szó. Meg lehet állapítani a munka megkezdése előtt, hogy jó-e a hozott cucc. És ezt ki is lehet számlázni.

2021. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
El akarta hajtani a sz@rrágó fillérszexuáló ügyfelet. Mivel annyi a munka, hogy válogathatnak az ügyfelek között, megteheti. Anyagot alkatrészt nem hozó ügyfelekkel is tele a naptár, várólista van, akkor miért is akarjon magának egy öntudatos problémahalmazt, vitákkal?
2021. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17

Olaj és szűrőcseréről van szó. Nem futúműfelújításról, vagy bontott turbóról.


"El akarta hajtani a sz@rrágó fillérszexuáló ügyfelet."

Akkor hajtsa el.

2021. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 krwkco ***** válasza:

#17

"El akarta hajtani a ..."

Amint már írtam, ezért felesleges volt hazudni. Elég lett volna kiírni, vagy megmondani, hogy hozott alkatrésszel nem dolgozik.

2021. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azt nem értem,hogy lehet nem megfelelő szűrőt,olajat,akármit venni az autóhoz.Nem kóklernél kell vásárolni.Egy valamirevaló autós boltba is van számítógépes rendszer,megmondod,milyen autód van,milyen motorral,stb,és megmondják,milyen kell bele,kikeresi a gépből.

A másik meg az,hogy nehogy már a szerelő diktáljon mindenbe.Én viszem a pénzt,én mondom meg,mit hogy szeretnék.Ő meg megmondja,hogy az úgy jó-e,és ha igen,mennyi az ára.Ha mindkét félnek találkoznak az érdekei,létrejön az üzlet,ha nem továbbállok.De azért az embert nem kell lehúzni...

Legalábbis így kéne,hogy működjön a dolog,de ez álomvilág.

A 15ösnek amúgy igaza van.Én ezért viszem az autómat márkaszervízbe.Lehet,hogy drágább,mint egy bármilyen szerelö.De!!!!

Gyári alkatrész van az autómba,időpontra viszem,előre megmondják,mikor lesz kész (általába hamarabb elkészül),és garanciával dolgoznak.Nekem januárba esedékes az olajcsere,és műszakira is megy az autó (amúgy semmi baja),most is márkaszervízbe viszem.

Ha autót tartasz,az viszi a pénzt,erre fel kell készülni.Én a márkaszervíz híve vagyok.

2021. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!