Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideiglenes jogosítvány mielőtt...

Ideiglenes jogosítvány mielőtt kiadják a kártyát?

Figyelt kérdés
Ma voltam az okmányirodában megigényelni a jogsimat (első jogsi, b kategóriás), a kezembe nyomtak egy papírt és a nő azt mondta ezzel lehet vezetni belföldön amíg meg nem jön a kis műanyag kártya. Én ilyenről még sosem hallottam. Ez igaz, vagy ő tudta rosszul. Ha igaz, ma elmennék apukámmal egy kört, vagy várnom kell amíg kiküldik a kártyát?

2021. okt. 28. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak páran az emberek között, akiben megbízhatsz! :-)


Természetesen igaza van az okmányirodai nőcinek!


De mivel be is vallottad, hogy ilyen dolgokat nem sokszor csináltál, így majd ahogy telnek a fejed felett az évek, nem fogsz rajta csodálkozni!


Mellesleg mire számítottál? Hogy majd a kezedbenyomják a kártyát egyből? Érdekes!

2021. okt. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, úgy értem, hogy azt hittem csak a kártyával lehet majd, azaz csak 2 hét múlva kb, ha megjön. Mellesleg elvileg ezt a szabályt nyáron hozták, ezért csodálkoztam, mert a barátaim akik régebben csináltam jogsit még sosem hallottak ilyenről :) ezért akartam kérdezni. Azt hittem majd csak akkor vezethetek ha kiszállítják a kis rózsaszín kártyát.
2021. okt. 28. 10:37
 3/6 anonim válasza:
Azzal kell vezetni
2021. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én tavaly novemberben szereztem a jogsimat és már akkor is azt mondták, hogy a kezemben ezzel a papírral vezethetek, míg meg nem jön a kártya.
2021. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is tavaly év végén tettem le a jogsit, és már akkor is létezett ez a papíros megoldás. Viszed magaddal ezt a lapot, a biztonság kedvéért még az irataid, és igazából vezethetsz is, ez teljesen szabályos.
2021. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 2020 eleje óta a papír is bizonyos ideig vezetére jogosít😁 De ez elvileg rá is kell legyen írva
2021. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!