Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány igénylő adatlappal...

Jogosítvány igénylő adatlappal a jelenlegi koronavírus helyzetben lehet vezetni első jogosítvány igénylés esetében is?

Figyelt kérdés

Amennyire utána tudtam járni, a koronavírus miatt a jogosítvány igényléskor kapott adatlappal is lehet belföldön 30 napig vezetni.

Arra viszont nem találtam külön információt, hogy ez csak jogosítvány megújítás esetében van így, vagy friss, első jogosítvány igénylésekor is?

Most tettem le a forgalmi vizsgát is, és emiatt érdeklődöm, hogy azzal a lappal, amit kapok majd a kormányablakban, én is rögtön vezethetek a plasztikkártya megérkezéséig (de max 30 napig)?



2021. júl. 26. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül a covidtól, tavaly június óta vezethetsz az igénylőlappal első jogsi esetén is.
2021. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A vírustól függetlenül hozták meg ezt a módosítást, és a járvány múltával is meg fog maradni. Az ilyen kérdések után még hónapokig jöttek a nemleges válaszok.

És még abban is tévedtek, mert csere esetén sem volt elég csak az igazoló lap. A lejárt jogosítvány+igazoló lap együtt kellett.

2021. júl. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első vezetői engedély esetén 2021. február 1-től, Magyarország területén, az elkészült vezetői engedély megkapásáig, de legfeljebb 30 napig számít járművezetésre jogosító okmánynak.


Nem átmeneti jogszabályváltozás.

A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 3. § (2a) tartalmazza. Beiktatta az 572/2020. (XII. 9.) kormányrendelet 29. §. Hatályos: 2021. II. 1-től.

2021. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!