Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gépjármű tulajdonosát vagy...

A gépjármű tulajdonosát vagy a vezetőjét büntetik?

Figyelt kérdés
Édesapám autóját szoktam vezetni, amikor Magyarországon vagyok. Ha a speed trap lefotóz vagy pl. valami szabálytalant találnak az autón és amiatt büntetnek a helyszínen, neki kell azt kifizetni vagy nekem küldik a büntetést. EEA-n kívüli lakcímem van, ki tudják postázni egyáltalán?

2021. okt. 30. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ. Ha helyszínen kapnak gyorshajtáson, akkor te kapod a csekket, ha utólag postázzák akkor az autó tulajdonosa vagy üzembentartója. Ha bármi miatt büntetnek az szituációtól függ, mert neked mint sofőr meg kell győződnöd indulás előtt arról hogy közlekedésre alkalmas-e a kocsi.
2021. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos dolgokért nem állítanak meg, hanem egyből a tulaj kapja a bírságot. Pl. nagyobb gyorshajtás behajtási tilalom megszegése, piros lámpán áthajtás stb.
2021. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A helyben megállítás ritka, létszámhiány miatt. Ha megtörténik, akkor helyszínbírságot kap a jármű vezetője, és büntetőpontokat is általában.

Ha csak utólag küldik a csekket, akkor azt hiszem az üzembentartó (lehet a tulaj, bár a kettő rendszerint egy). Ilyenkor büntetőpont sincs.

Sokáig beidézték a tulajdonost, hogy kiderüljön, ki vezette a kocsit. Kit kell bírságolni.

Sokan kihasználták azt, hogy magad ellen, illetve közeli hozzátartozód ellen nem vagy köteles tanúskodni (más szóval, ha önmagadra, párodra, gyermekedre, szülődre nézve terhelő lenne, akkor megtagadhatod a tanúskodást). Ezért bevezették az objektív felelősséget.

Nem kutakodnak, hanem megy a csekk a tulajnak. Büntetőpont nincs, hiszen nem tudni, ki volt a vezető. Hogy ilyen esetben gyorshajtásnál miért sokkal megengedőbbek, annak indokát nem tudom.

2021. okt. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%

"létszámhiány"


Ezen mosolyogtam, ezek, kb minden bokorban reprodukciós tevékenységet hajtanak végre egymással,és általánosságban azonos neműek.


Hogy lennének már kevesen? Kb minden 3. autó "rend"őr autó, meg minden bokorban ott vannak.


A poén az hogy ahova ezek beállnak ott mindent teleszemetelnek/teleszarnak/használt kotont hagynak...

2021. okt. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Jelenleg objektív felelősségvállalás van ilyen téren.

Ha nem állítanak meg, csak a csekket küldik, az az üzembentartó fogja kapni.

Ha megállítanak, a te adataid alapján szabják ki a bírságot, ezt neked a helyszínen el kell fogadnod, és aláírnod.

Persze nem muszáj elfogadnod, és elismerned a helyszínen, akkor viszont szabálysértési eljárást indítanak ellened, annak a tényét viszont már el kell fogadnod, és aláírnod.

2021. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És ha azt sem fogadom/írom alá? :D
2021. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

Nincs harmadik lehetőség.

Vagy elfogadod a helyszínit, vagy nem ismered el, és marad a feljelentés.

Valamelyiket el kell fogadnod. De jobban jársz a helyszínivel.

2021. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!