Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Állófűtés hogyan működik?

Állófűtés hogyan működik?

Figyelt kérdés
Nézegetek egy E46-ot, amiben van állófűtés. (Webasto) Na amennyire én utánaolvasgattam, ez elvileg úgy működik, hogy távirányítóval bekapcsolod, és a benzint fogyasztja, így melegíti az autót. Tehát ha jól értem nincs sok köze az akkumulátorhoz ugye? Tehát ha én a hideg időkben mondjuk minden reggel melegítem az autót egy 15-20 percet indulás előtt, akkor az nem fogja lemeríteni az akksit egy idő után?

2021. nov. 3. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

De van köze az akkumlátorhoz, az üzemanyagszivattyú és a fűtés vezérlő elektronikája akkumlátorról működik. Ha száraz levegős a fűtés, akkor 2 Ampernál nem fogyaszt többet, az egy óra alatt nem meríti le az akkut.

Nem biztos, hogy távirányító is van hozzá, erre kérdezz rá az eladónál.

2021. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Távirányító is van hozzá. Az akksi lemerülést úgy értettem, hogy minden nap használnám reggel az állófűtést, de abban nem vagyok biztos, hogy a 7km-es út alatt visszatöltődik-e annyit az akkumulátor, amennyit elhasznált. Mert ha nem, akkor nyilván egy idő után le fog merülni. De majd lehet erről a jelenlegi tulajt kérdezem ki, hogy ő hogyan használja, mik a tapasztalatai.

2021. nov. 3. 11:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam 24 órás állófűtés működést az autó visszatölt 15-20 perc alatt. Persze olyankor nem megy folyamatosan, kb az idő 25%-ában, csak tartja a hőmérsékletet, a termosztát kapcsolgatja ki/be.
2021. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az én állófűtésem csak a blokkot melegítette, a fülkét nem. A blok melegítése még nem merítette le az aksit, ha indulás előtt fél órát működött.


Az a legjobb, ha jár a motor, és fűt mindent. Északi országokban ez megy.

2021. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon is van köze az akkumlátorhoz, főleg indulásnál amikor izzít és begyujtja addig elég sokat fogyaszt.

AZtán már amikor megy csak egy villanymotor működik, az keveset fogyaszt.

DE nem gázolajat fogyaszt az is , benzines nem igen van már.

2021. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*-nem
2021. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5: hogy fogyaszt gázolajat ha benzines az autó?
2021. nov. 3. 12:26
 8/8 anonim válasza:

Hátha még aktuális! Sok itt a világtalan nem is értem minek szólnak hozzá ahhoz, amihez nem értenek!


A lényeg, hogy semmi baja nem lesz tőle az akkumulátorodnak. Nem szellemileg korlátoltak terveznek és alkotnak meg egy állófűtést, főleg nem egy Webasto-t. Nekem is ilyen van és benzines az autóm. A lényeg az, hogy az elindításhoz nyilván használ valamennyi energiát az akkumulátorból, de közel sem annyit, mint az autó beindításához. Ezután jön a "csavar" ugyanis úgynevezett csepptöltés funkcióval (külön egyébként kapni is ilyet az autókhoz, ha valakinek sokat áll az autója ezzel időként töltheti az akksit ne merüljön le teljesen) folyamatosan tölti vissza akksit amíg megy az állófűtés. Ergo gyakorlatilag semennyire se merül. A kérdéshez nem tartozik, de egyébként totálisan megéri az állófűtés méghozzá többszörösen. Ugyanis először egy melegebb vízhőfokkal motorral indulsz el, emiatt a motorolaj is (az állófűtés közben nem nagyon) sokkal hamarabb bemelegszik. Tehát a motorod sokkal kevésbé használódik minden egyes hidegindításnál, e mellett ha teljesen hideg motorral indulsz el az első 10 km-en míg be nem melegszik a fogyasztásod magasabb lesz, mivel hideg. Viszont, ha állófűtés miatt a motor melegebb a fogyasztásod is kevesebb lesz. Ergo amit elhasznál az állófűtés, többet spórolsz meg fogyasztáson. Nagyságrendileg fél óra használttal olyan 1,5 deci benzint eszik meg.

2022. dec. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!