Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy kamionba a tachográf meg...

Egy kamionba a tachográf meg az állófűtés csak akkor működik, ha a gyújtás rá van adva az autóra?

Figyelt kérdés
Ha így van, télen nem merül le gyorsan az akkumlátor az állófűtés miatt?
2015. dec. 27. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyújtás nélkül. sőt kulcs nélkül mennek ( kiéve az ADR-es autókat).

Nem merül le gyorsan az akkumulátor, kivéve ha a legkisebb akksival rendelik az autót. Általában 2db 225Ah-s 12 Voltos akksi van a kamionokban, az kényelmesen elbírja az állófűtést és a hűtőt is több, mint 12 órán keresztül. A tachográf áramfelvétele elhanyagolandó ezekhez képest.

2015. dec. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint az 1. írja. De olyan nincs hogy a tachográf csak gyújtással működik. itt valamit nagyon elnéztél. SŐT !! A tahó akkor is működik ha le áramtalanítod, mert van egy külön szál felhozva neki.
2015. dec. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jah, félreértés ne essék, nem vagyok kamionos csak láttam egy videót aztán abban volt szó ezekről a ketyerékről
2015. dec. 27. 08:00
 4/8 anonim ***** válasza:
az állófűtés elektromos, nem gázolajról megy? :O
2015. dec. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sztem összekevered a hűtővel, ott van az hogy a hűtő gázolajról megy
2015. dec. 27. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyújtás nélkül is működnek. Ha megfelelő állapotú az akksi, általában kibír simán egy éjszakát állófűtéssel, mindazonáltal hajnalban azért én rá szoktam nézni a töltöttségre, ha esetleg alacsony, rúgom is be a motort.

Ha extra hideg van, akkor ez fokozottan igaz, pl. skandináv vagy orosz pályán, mínusz 25 - 30 alatt már nemigen szabad hosszabb időre leállítani a motort.

2015. dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az állófűtés természetesen gázolajjal megy, de ahhoz, hogy a meleg levegőt a saját kis ventillátora befújja és keringesse a fülkében, ahhoz kell villamos energia. Személyes tapasztalatom, hogy olyan 18-22 órát simán kibír az állófűtés gyári, 1-2 éves akkumulátorral úgy, hogy még a hűtőszekrény nem állt le az alacsony feszültség védelme miatt. Ilyenkor természetesen a jármű be is indul. DAF XF.
2015. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy kibír mert erre lett tervezve,bár azért be szokták indítani a kamiont és így töltik kicsit az akkumulátort.
2015. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!