Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AdBlue elfogyása megoldható?

AdBlue elfogyása megoldható?

Figyelt kérdés
Ezzel van a tele a média, hogy elfogy az AdBlue, leállnak a dízelüzemű kocsik, nem lesz árufuvarozás, bla bla bla. Pedig a megoldás kézenfekvő, eleve nem külön tartályba kellene tankolni az AdBlue-t, hanem belekeverni a dízel üzemanyagba és akkor nincs olyan, hogy tankolnál, de nem tudsz. Miért nem csinálják így? Miért ilyen hülyén van megoldva, hogy külön kell tankolni? Nyilván tudom, hogy az AdBlue gyártás és az üzemanyag egymás versenytársai, de most pont kapóra jönne, ha összeállna a két iparág, mert mikor nem, ha nem most, ebben a válságos helyzetben?

2021. nov. 9. 02:21
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemanyagot kőolajfinomítókban állítják elő, az adblue-t pedig műtrágya előállító üzemekben. Hogy lennének ezek egymás konkurenciái?
2021. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
93%
Én már készítem a popcornt, mert kíváncsi vagyok rá.
2021. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

"ami nem éghető az nem tud elégni az üzemanyaggal"


De miért kéne elégnie az üzemanyaggal? Ki mondott ilyet? Épp ez a lényeg, hogy kipufogás KÖZBEN a gázhoz KEVEREDIK. Csak nem a kipufogócsőben, hanem még a motor<->kipufogó határán, amikor a dugattyú kidobja magából a füstöt. Egyedül azt kell csak megoldani, hogy az AdBlue ne rakódjon le a dugattyútérben, de ez nagyjából annyi, hogy még hozzátesznek egy adalékot, ami ezt meggátolja.


"Miért konkurencia?"


Azért, mert az AdBlue nélkülözhetetlen a mai dízelmotorokhoz, mégsem az üzemanyaggyártó cégek állítják elő, ergo ez nekik pénzkiesést jelent.

2021. nov. 9. 18:59
 24/41 anonim ***** válasza:
60%

"Épp ez a lényeg, hogy kipufogás KÖZBEN a gázhoz KEVEREDIK. Csak nem a kipufogócsőben, hanem még a motor<->kipufogó határán, amikor a dugattyú kidobja magából a füstöt"


Rakhatsz bele akármilyen adalékot, a kémia az kémia észlény....

2021. nov. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt direkt csinálja, ennyire sötét senki sem lehet.
2021. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Mondom, próbáld ki kérdező....
2021. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert az AdBlue nélkülözhetetlen a mai dízelmotorokhoz, mégsem az üzemanyaggyártó cégek állítják elő, ergo ez nekik pénzkiesést jelent.


Tehát a megoldás az, ha ők is állítanak elő

De megsúgom, hogy pl. a MOL állít elő Adblue-t. Amúgy ha nem állítana elő akkor se hinném, hogy bevétel kiesést okozna. Legyártja az Adblue üzem az Adblue-t, a MOL megveszi, ráteszi a hasznát, te megveszed, az neki bevétel. Tehát nem esett el semmitől.


De miért kéne elégnie az üzemanyaggal? Ki mondott ilyet? Épp ez a lényeg, hogy kipufogás KÖZBEN a gázhoz KEVEREDIK.


Te magad mondtad, hogy az üzemanyaghoz kéne keverni. Márpedig ha hozzákeverik akkor az szépen elég az üzemanyaggal együtt. Ezt kár szépíteni, ami bekerül az üzemanyaggal az égéstérbe az el is fog égni. Így esélye sincs semmivel kipufogás közben keverednie.

2021. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, amúgy a piac úgy működik hogy mindenki annyit vesz amennyit akar. Max ezt kellene szabályozni hogy max 5 litert vehetsz.

Megint egy qrva egyszerű megoldásra kitalálsz valami hülyeséget...

2021. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
89%
ilyen egy hulye gyoker embert reg lattam mar, mint a kerdezo :D Remelem csak trollkodsz,mert ha nem akkor sulyos gondok vannak fejben...
2021. nov. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

"Rakhatsz bele akármilyen adalékot, a kémia az kémia észlény...."


Igen, a kémia az kémia. A kémia, ami meg tudja oldani, hogy a zsírcsepp emulziót alkosson vízzel, enélkül egy tonnányi étel a mai világban nem is létezhetne! Na már most, ha ezt meg tudja oldani a kémia, akkor azt is meg tudja oldani, hogy valamilyen adalékanyag további hozzákeverése megakadályozza az AdBlue kipufogás előtti elégését, illetve letapadását a hengertérben. Manapság már olyan fejlett kémiai tudásunk van, hogy bizonyos anyagot mesterségesen állítunk már elő, érted, a természetben nem is létezhetne olyan anyag, hát nehogymár ezt ne tudják megoldani.


"Mondom, próbáld ki kérdező...."


Eszemben sincs! 1) Nincs dízel autóm (ha-ha-ha!). 2) Nem tudom mit kéne még hozzákeverni, hogy megakadályozza az AdBlue letapadását és idő előtti elégését. Ha már van is ilyen adalék a forgalomban, akkor is gyártói titok, kb. lehetelten magánszemélynek hozzájutnia. Szóval kösz szépen, de nem próbálom ki, mert hülye azért nem vagyok.


"Tehát a megoldás az, ha ők is állítanak elő"


Csak ez olyan mintha egy kertész hirtelen építészmérnöknek állna. Nagyon más terület. Az AdBlue-hoz állatfarmot kell üzemeltetni, ehhez pedig az üzemanyaggyártóknak lövésük sincsen.


"De megsúgom, hogy pl. a MOL állít elő Adblue-t."


Frászt! Inkább felvásárolja!


"Legyártja az Adblue üzem az Adblue-t, a MOL megveszi, ráteszi a hasznát, te megveszed, az neki bevétel. Tehát nem esett el semmitől."


De, elesett. Az Apple szerinted miért kezdett el saját processzort gyártani? Hiszen megveszi az Intelt, beteszi a gépébe, eladja, profit. Ja, nem, mert ez egy szuboptimális megoldás, ahol a profitja minimális, de legalább nem nulla. Hurrá. Itt a hangsúly azon van, hogy nem saját maga állítja elő, hanem rá van szorulva másra. Ha a külső fél árat emel, becsődöl, megszűnik vagy képtelen többet eladni neki, akkor viszi magával az egész vállalatot is. Ezt egy gigabundesz üzemanyaggyártó szimplán nem engedheti meg magának, tehát képtelen vele felvenni a piaci versenyt, magyarul konkurenciája az AdBlue gyártóknak. Az más kérdés, hogy egyelőre még nem tudják megoldani, hogy saját maguk gyártsák az AdBlue-t (lásd fentebb hogy miért), de attól még konkurenciaként vannak a piacon.


"Kérdező, amúgy a piac úgy működik hogy mindenki annyit vesz amennyit akar. Max ezt kellene szabályozni hogy max 5 litert vehetsz."


Amit egyetlen mozdulat és néhány extra másodperc áthágni. Ahogyan az meg is történik, lásd London. Nem tudják betartatni a korlátozást.


"Megint egy qrva egyszerű megoldásra kitalálsz valami hülyeséget..."


Te meg egy világot érintő problémát oldalán meg látszatintézkedéssel. Nem gondolom, hogy az én megoldásom itt a nagyobb hülyeség. Komplikáltabb, valóban, de utána betartatható, megkerülhetetlen és az AdBlue pocsékolást is instant mérsékli, hiszen csak annyi kerül a tankba, amennyi a betankolt üzemanyag elégetéséhez kell.

2021. nov. 10. 15:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!