Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AdBlue elfogyása megoldható?

AdBlue elfogyása megoldható?

Figyelt kérdés
Ezzel van a tele a média, hogy elfogy az AdBlue, leállnak a dízelüzemű kocsik, nem lesz árufuvarozás, bla bla bla. Pedig a megoldás kézenfekvő, eleve nem külön tartályba kellene tankolni az AdBlue-t, hanem belekeverni a dízel üzemanyagba és akkor nincs olyan, hogy tankolnál, de nem tudsz. Miért nem csinálják így? Miért ilyen hülyén van megoldva, hogy külön kell tankolni? Nyilván tudom, hogy az AdBlue gyártás és az üzemanyag egymás versenytársai, de most pont kapóra jönne, ha összeállna a két iparág, mert mikor nem, ha nem most, ebben a válságos helyzetben?

2021. nov. 9. 02:21
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
68%
Ennyi erővel ha húst akarok enni tartsak én is állatfarmot mert a hentes is csak egy konkurenciája a kukoricatermelőknek. Értem...
2021. nov. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
#31 Érthetetlen a gondolatmeneted.
2021. nov. 10. 17:30
 33/41 anonim ***** válasza:
53%
#32 Jajj, megszólalt...
2021. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
58%

Csak ez olyan mintha egy kertész hirtelen építészmérnöknek állna. Nagyon más terület. Az AdBlue-hoz állatfarmot kell üzemeltetni, ehhez pedig az üzemanyaggyártóknak lövésük sincsen.


Miért kéne farmot üzemeltetni hozzá? Meg lehet venni az alapanyagot hozzá és le lehet gyártani/gyártatni.

Ha netán mégis kell hozzá, hát akkor vesznek egyet személyzettel együtt akik üzemeltetik és kész.


De, elesett. Az Apple szerinted miért kezdett el saját processzort gyártani? Hiszen megveszi az Intelt, beteszi a gépébe, eladja, profit. Ja, nem, mert ez egy szuboptimális megoldás, ahol a profitja minimális, de legalább nem nulla.


Gondolom olcsóbb saját procit gyártani mint venni, de ehhez ugye be is kell fektetni egy valag pénzt egy olyan üzemre ami elő tudja állítani, meg egy csomó nyersanyagot beszerezni, aztán várni, hogy megtérüljön. Az vagy megtörténik vagy nem. Értem nagyjából mire, hogy arra akarnál kijukadni, hogy alacsonyabb a profit ha nem mindent saját maga gyárt le és értékesít valaki, de azért nem épp nullához közeli a profit akkor sem ha ez nem így van.


. Ha a külső fél árat emel, becsődöl, megszűnik vagy képtelen többet eladni neki, akkor viszi magával az egész vállalatot is.


Azért ez nem ilyen egyszerű. Az iparban nagyon sok helyen alkalmazzák ezt a megoldást. Oké, megvan benne a kockázat, de nyilván megvan az oka, hogy miért használja valaki ezt a megoldást és miért dönt úgy megint egy másik cég, hogy ő meg házon belül olda meg mindent. Mind a két oldalnak megvan a maga előnye és hátránya. De nem kell attól félni, hogy pl. az Apple attól csődölt volna be mert az Intel nem szállított volna neki elég processzort, mert ha így lett volna mentek volna az AMD-hez és probléma megoldva. (a telefonokba mondjuk pont Samsung gyártotta az Apple processzorait)


Ezt egy gigabundesz üzemanyaggyártó szimplán nem engedheti meg magának, tehát képtelen vele felvenni a piaci versenyt, magyarul konkurenciája az AdBlue gyártóknak.


Itt még mindig nem értem, hogy lesz konkurenciája valaki egy általa nem gyártott termékkel egy olyan cégnek aki pont azt állítja elő amit én nem.

Ennyi erővel én is konkurenciája lennék a Teslának úgy hogy még autót se gyártok. Vagy a Microsoftnak hiszen autodidakta módon egyszer programoztam egy számológépet és így konkurálok a Windowsukkal, mert hát a számológép már majdnem operációs rendszer...


Amúgy ötlet szinten tényleg nem lenne rossz ha inkább az üzemanyagban lenne egy adalék ami csökkenti a károsanyag kibocsátást mert az leegyszerűsítené a dolgokat és nem kéne még az Adblue szintre is figyelni, de magának az Adblue összetevői nem az égéstérbe valóak. Ezen az se segít, ha az Adblue nem ég el az üzemanyaggal, hanem utána reagálna a keletkező gázzal. Már ha ez egyáltalán megoldható lenne. De ha meg is lehetne oldani, mire elkezdene reagálni már rég távozott is a gáz a kipufogószelepeken keresztül a katalizátor felé. Így okafogyottá válik az egész, mert ha egyszerűbb ha eleve oda adagolja a rendszer akkor nem kell további problémákat megoldani. Kész.

2021. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Na jó a kérdező már tuti troll, sötétebb mint az éjszaka.
2021. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

>> "Miért kéne farmot üzemeltetni hozzá? Meg lehet venni az alapanyagot hozzá és le lehet gyártani/gyártatni."


Kérlek szépen azért, mert az AdBlue a trágya gyártás mellékterméke. Meg lehet venni a trágyát, persze, csak szerinted hány állatfarm bír akkora mennyiségben trágyát termelni, hogy ne akadozzon a beszállítás? És milyen áron?


>> "Ha netán mégis kell hozzá, hát akkor vesznek egyet személyzettel együtt akik üzemeltetik és kész."


Mit vesznek? Nem értem? Arra gondolsz, hogy a MOL megvesz egy állatfarmot? Szerinted mekkorát esne a részvényének értéke, ha ilyen fasságot művelne a vezetés?


>> "Itt még mindig nem értem, hogy lesz konkurenciája valaki egy általa nem gyártott termékkel egy olyan cégnek aki pont azt állítja elő amit én nem."


Had magyarázzam egy példán keresztül ezt a konkurencia dolgot, mert látom nem akarjátok megérteni.


Én mint munkavállaló dolgozok egy vállalatnál. Legyen ez egy nyomda. Szépen vásároljuk meg külső féltől a festéket a nyomdagépekhez, igen ám, de én eldöntöm, hogy ez hülyeség és nekiállok saját festékgyártást szervezni a cégen belül, mert látom, hogy ez nekünk is jó meg akkor már miért ne árulnánk mi is festéket. Tehát hiába nem konkurenciája a nyomda a festékgyártónak, azzá fog válni, mert érdekeltsége van a területen.


>> "Amúgy ötlet szinten tényleg nem lenne rossz ha inkább az üzemanyagban lenne egy adalék"


Na. Végre! Örülök, hogy egyetért velem valaki.

2021. nov. 10. 23:02
 37/41 10 deka farhát ***** válasza:
65%
Rossz a nyomdás hasonlatod. Úgy passzolna, hogy neked van egy festékgyárad, a festéket eladod a nyomdába. A nyomda tőled festéket vesz, a papírgyárból meg papírt. A papírból jóval több fogy, mint a festékből. És te most épp azt akarod nekünk elmagyarázni, hogy jó ötlet lenne a festéket ráborítani a papírra, és így eladni a nyomdának a kettőt együtt.
2021. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
A hasonlatod ugyanaz, amit írtam, csak más kellékanyagokkal.
2021. nov. 12. 18:55
 39/41 anonim válasza:
Teszteld le és rájössz nagyon hamar mi lessz a gond, utó kémiai kezelésre kell az euro szabvány betartására, és nem az égéstérbe.
2021. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Az Euro szabvány sehol nem írja, hogy utókezelést kell alkalmazni. Hol olvastad ezt?
2021. nov. 13. 17:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!