Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova akarják még csökkenteni...

Hova akarják még csökkenteni az autók károsanyag-kibocsátását?

Figyelt kérdés

Ha az lenne hogy csak úgy megy ki a kirnyezetbe megérteném, de a mai autóknál messze kevesebb a karosanyag-kibocsátás.


Először is az egr-rendszer miatt több károsanyag ég el, utána ott a katalizátor, majd a részecskeszűrő, és ezt még megtoldották az Adblue-rendszerrel.


Hova akarnak még kevesebb karosanyag-kibocsátást? És egyáltalán lehetséges csökkenteni?



2021. nov. 9. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Lehetséges, akár nullára.


Ezt neked nehéz lesz felfogni, ha csak robbanómotorban gondolkozol.

2021. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Persze hogy lehet, úgy, hogy betiltják a belsőégésű motorokat.
2021. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Ja, a szmókendcsármmal mi lesz, arra senki nem gondol?
2021. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nyilvan egy mai auto ezerszer jobb, mint a 601-es Trabant. Amugy igen, elektromos autokkal, felteve, ha az aramot megujulo energiabol allitjak elo.
2021. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

persze, elektromos autó máris nem füstöl.. ja de, az erőműnél. Akkor napelemmel tölteni persze a napelem előállítása is környezetszennyező de mind1.

akkor még marad a fék és kopó alkatrészek de a gumi is, autógumit beszüntetni, a féket is, a legjobb ha lebeg az autó mert akkor az aszfalt se kopik. Eléggé egészségtelen ám !


Na szóval amint kész a lebegő, semmiből előállított autó, ami önmagában a napfényből táplálkozik vagy este a holdfényből, akkor tualdjonképpen készen is vagyunk.


Szerintem a célunk elérése miatt az arab világ felé kellene fordulni, mert ott már régóta dolgoznak a repülő szőnyegen.

2021. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"persze, elektromos autó máris nem füstöl.. ja de, az erőműnél. "


Annak azért nézz utána hogy az elektromos energia előállításának hány százaléka történik szénerőművekkel... Ez Magyarországon 11%, más országokban még kevesebb. Az atom és szélenergia meg nem füstöl...

2021. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

a gáz se. szerinted..

szeritem meg igen.

tehát a 11 % szén az 12.

a nulla gáz az valóságban 27 százalék


Vannak még szemét elégetése etc de kis mértékben.

az én számológépem ez alapján 39 százaék a te 11eddel szemben.


Más országok: melyek azok ?? A németeknél még rosszabb a dolog.. Különben kiszámolhatod átlagos villanyautó ez alapján asszem 3.5 literes fogyasztású co2 nek felel meg, régebben számoltam de nem baj ha egy JÓ számológéppel ellenőrzöd.


forrás:

[link]

2021. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7: ugyan nincsenek meg a szamitasaid, de realisnak tunnek. Ha egy 3.5 literes fogyasztasu autonak felel meg az szerintem mar igen jo, hiszen a legtobb auto ennek a tobbszoroset fogyasztja. Aztan azt se erdemes kihagyni a szamitasbol, hogy a benzint/gazolajat is banyasszak, a fel vilagon keresztul szallitjak hajokon, vonatokon, kamionokon.


Ergo: senki nem mondta, hogy az elektromos autok szennyezese nulla. De megfelelo infrastruktura mellett a belso egesu motorok szennyezesenel joval alacsonyabb lehet.

2021. nov. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8: értem. Én az 1esre reagáltam akit te nagyvonalúan le senkiztél, mivel ő nulláról beszélt. Mondjuk robbanó motorról is, az legalább keveset füstöl ha felrobban.


Igen 3.5 liter körül jött ki a magyar energiamixxel, a némettel ami ugye sokkal rosszabb ott egy toyota prius szinten van jelenleg egy villany autó.


És igen, a szenet is bányásszák a gázt is szállítják nem csak csővezetéken, és a kész áramot is szállítják és van vesztesége nem is kicsi, és éjjel ha sokan töltenek akkor rosszabb a megújulúból használt energia illetve mivel az atomerőmű nem gyors reagálású erőművek csoportjába tartozik olyankor a szén és gáz erőművel pótolják az energiát, na persze azt is tudjuk hogy az elektromos autó li ion akksijai is sok esetben úgy készülnek hogy körbehajóztatják a földet (másik földrész ahol bányásszák és sokszor más ahol feldolgozzák azt akksi vissza a kocsiba:D) akkor emellett nem kicsit környezetszennyező.


Ettől függetlenül jobb, de alapvetően a legrosszabb hogy mindenki nagy suvot akar, meg nagy dög autókat, a mai technológiával ha nem lenne nagy arc a felhasználók részéről lazán ! lehetne felezni a környezet szennyezést.


De a közlekedés többi résztvevői hajók repülők se olyan rózsásak, sőt kiszámoltam amikor görögországba 4 személlyel kocsival mentünk akkor már jobbak voltunk sokkal mint a repülő..


Sőt, ha bicajozol, és utána hamburgerrel pótolod az elhasznált energiát, az 10-11 literes fogyasztásnak felel meg, tehát inkább autózz mint tekerj.

Vegetáriánusok bicajozzanak, ők jól teszik.

2021. nov. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
91%

"persze, elektromos autó máris nem füstöl.. ja de, az erőműnél"


Szerencse hogy közismert az olajfinómítók környezetvédő hatása.....


Ha már a gyártásnál nem tudjuk csökkenteni a károsanyag-kibocsátást, akkor legalább a közlekedésben résztvevő autók által vegyük ki a képletből és ez elektromos autóval lehetséges.

2021. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!