Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes profi autokozmetikusho...

Érdemes profi autokozmetikushoz vinni az autót? Csodát tesznek vele?

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Eladás és esküvő előtt érdemes. Hétköznapi használatnál kis kosz és pár karc szerintem pont nem számít
2021. nov. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ha rendszeresen takarítod, akkor szerintem nagy csodát nem tudnak művelni, kivéve a polírozással, de ott is csak akkor, ha azért már viszonylag koros az autó és látványos javulást lehet vele elérni.


Olyan autónál ami csupa mocsok, na ott lehet csodát művelni egy kárpittisztítás és alapos takarítással, de aki annyira igénytelen, az valószínűleg nem vesz ilyen szolgáltatást igénybe.


Nálam szeptemberben volt egy eléggé lelakott Ignis kölcsönbe, ami nagyon zavart, mert az autóra elég kényes vagyok.

Én vettem ilyen átlag autótisztítószereket, abba az autóba kb 10 ezer forint értékű tisztítószerekkel csodát tudtam tenni, pedig közöm nincs az autókozmetikához, de még a kárpitot is sikerült 50-60%-al feljavítanom.


Nyilván egy profi makulátlanra ezt meg tudja tenni, ezzel csak arra utaltam, hogy ahonnan kölcsönkaptam el voltak ájulva, hogy évek óta nem volt ilyen tiszta a kocsi.


Szóval szerintem ez részben a lustaság és marketing kombóról szól!

2021. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kárpittisztítót ajánlhatnál nekem.
2021. nov. 9. 19:52
 4/5 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én általában a Prevent termékeket részesítem előnyben, azt vettem észre, hogy az egy olyan közepes minőség, ami nem gagyi, nem is túlhype-olt tisztítószer, mondhatjuk ár/érték arányban tökéletes.


Annak van egy kárpit tisztító habja, kefe is van a tetején:

[link]


Nem praktiker a lényeg, csak nagyjából az elsőt belinkeltem amit kiadott, ezt lényegében bárhol megkapod, auchan, tesco, autósboltok!


Én ezzel dolgoztam, ezzel egy habot tudsz képezni, belesikálod a kárpitba majd áttörlöd valamivel amennyi szennyeződést kinyom a kárpitból, majd ezt ismételgeted amíg el nem éred a kívánt hatást! Csodát nem fog tenni, tehát sokat lehet javítani a kárpiton, de sok év elhanyagoltságot nem fog kompenzálni.


De ugyanúgy ajánlom a szilikont műanyag ápolásra, nagyon meglepően lehet a belső külső műanyagokat látványra feldobni, vele, csak át kell törölni, mert egyébként ocsmányan tud megszáradni.


Mindennek megvan a technikája, a lényeg, hogy nem űrtechnika, egy átlag hipermarketben minden megkapható!

2021. nov. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

Bármelyik középkategóriás. A legolcsóbbak csak szappan+víz, a legdrágábbak túl drágák.

Alaposan dörzsölni kell, és jól kiszárítani.

2021. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!