Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan szivargyújtós...

Létezik olyan szivargyújtós eszköz autóhoz ami 100 fokig forral de csak egy kávényi vizet?

Figyelt kérdés
2021. nov. 13. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Létezik, de nem ajánlom. 150W-os. Ez egyik szempontból eléggé sok, másik szempontból nagyon kevés.


A konyhai vízforralók 2000W körül vannak, szóval képzelheted, hogy mennyi ideig tart vizet forralni 13-szor kevesebb teljesítménnyel. Hát, 13-szor tovább ugyebár. Szóval nagyon kevés. Abból a szempontból viszont sok, hogy 12V-ról megy, azaz 12.5 ampert vesz fel. Az rengeteg. A biztosíték általában 15 amperig engedi, szóval elméletileg belefér, gyakorlatilag viszont a 12.5 amper áramfelvétel az RMS, azaz átlag. A pillanatnyi (peak) áramfelvétel simán 15 fölé mehet és máris ellőtte a biztosítékot, meg szétégette a vezetéket.


Szóval én nem ajánlom.

2021. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért a kétezer wattos 1-2 litert forral, egy kávé viszont még tizedannyi sincs, fél deci vagy annál is kevesebb
2021. nov. 13. 16:35
 3/15 A kérdező kommentje:
Olyan nincs ami beéri 8 amperrel?
2021. nov. 13. 16:36
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Barátom, annyi vizet forral, amennyit beleöntesz.

Én még nem hallottam olyanról. Csak 150W-osról. 8A meg csak 96W-ot biztosít. Két hétig akarsz kávéra várni, vagy mi?

2021. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Ha 2000 watt kell 2 literhez akkor 100 watt elég fel decihez. Még jobb is lesz mert arányaiban a duplája...
2021. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5 Egyrészt fél deciből nem lesz kávé. Másrészt fél deci nem elég, mivel a vízforralóban el kell hogy lepje a víz a fűtőszálat, különben kiég. Fél deci semmilyen kialakítású vízforralóban nem lesz ehhez elég.

Arról nem is beszélve, hogy nem akkora űrtartalmú forraló kell, mint amennyit inni akarsz, mert ha teli öntöd, akkor forrásnál mindenhová fog menni a víz. Nem véletlenül 1 literes a legkisebb, ami meg 150W, mint mondtam.

2021. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Jaj. Ha nagyobb de csak annyi van beleontve amennyi kell akkor frocskolni se fog és plusz energia se kell. A futoszal lehet alul S akkor ellepi. Nem láttál még vizforralót? És kávéház elég feldeci. Kávéscseszet se láttál még?
2021. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

HA kávét akarsz főzni akkor kispalack Campinggas , kv főző és nagyon jó kávét lehet főzni.

Van nekem is vízforralóm de semmire nem való, olyan gyenge a teljesitménye.

Hidd el a kamionosok ezeket tudják a legjobban.

[link]

[link]

Ez jó autóba.

2021. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem jó, túl nagy. Ezért kell szivargyújtós. A kamionos téma más, ő egesznap benne van viszi magával
2021. nov. 13. 19:33
 10/15 anonim ***** válasza:

#7 De nem tudsz bele túl keveset önteni, mert nem fogja ellepni a fűtőszálat. Igen, a fűtőszál alul van, de nem legalul, illetve nem is lapos, ráadásul melegítés közben párolog is el valamennyi, szóval 2-3 ujjnyi vízoszlop biztosan kell hozzá, ami még egy kisebb átmérőjű forraló esetében is vagy 2 deci minimum.


A teljesítménnyel meg szerintem nem vagy tisztában. Attól, mert kevesebb vizet öntesz bele, attól még ugyanakkora teljesítménnyel üzemel. Kevesebb vizet persze gyorsabban felforral, de hiába, ha közben a 150W leolvasztja a biztosítékot. És igen, 150W-ot mondok, mert csak ismételni tudom magam: nincs annál kisebb és NEM VÉLETLENÜL NINCS KISEBB. Miért érzed okosabbnak magadat a gyártóknál? Ha lehetne, akkor lenne. De nincs.

2021. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!