Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mièrt baj (ha baj), ha kezdő...

Mièrt baj (ha baj), ha kezdő jogsisként dízeles autót akarok venni? Rettegek a lefulladástól.

Figyelt kérdés

Az autó amin megtanultam dízel volt. Tanulás közben sokat gyakoroltam család/barátok benzines kocsijain, de kezdőként mindig úgy lefullasztottam őket mint a sz*r, és ordibáltak velem, hogy ők nem hiszik el, hogy én tudok vezetni, nőknek nem való a vezetés stb... Na mindegy szóval rossz élmények voltak ezek nagyonnagyon.

De ha meg azt mesélem a környezetemben, hogy dízeles autót akarok venni elsőre, elmondanak minden hülyének. De csak annyi a magyarázatuk, hogy nem olyan fürge. De ezzel még engem nem lehet meggyőzni, mert az oktatóautót én pl. tökéletesnek éreztem. De meghallom hogy benzines kocsi és már fóbiásan a sok lefulladásra gondolok..


Szerintetek miért rosszabb (ha rosszabb) a dízeles kocsi a benzinesnél? Vagy miért vannak ennyire ellene a környezetemben az emberek? (Legtöbben amúgy nagyon kocsib*zik, amatőr rallykra járnak meg ilyenek)


2021. nov. 14. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Dízel autókba korán került változó geometriás turbó, kettős tömegű lendkerék és magas nyomású befecskendező rendszer. Ezeket költségesebb javítani mint egy szívó benzines autót. Javításra nem szeret költeni az ember, így valahogy összejött hogy a dízel az csak rossz lehet és drága.

Én is féltem a dízel autóktól, de amikor kitaláltam, hogy lecserélem az autómat akkor addig-addig keresgéltem a típusok között míg egyszer azon kaptam magam, hogy már nem csak szívó benzinesek között nézelődtem, hanem volt 1-2 típus amiben turbó is akadt és onnan már csak egy lépés volt a dízel autó. Azt is vettem. Sok évnyi szívó benzineskedés után fura volt, de ez is jó.

2021. nov. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak ezért ne vegyél dízelt, tényleg egy bizonyos évjárat után zsákbamacska mindegyik. És nem kevés pénz gatyába rázni őket, ha rossz.

Adj nagyobb gázt a benzinesnek indulásnál, és nem fullad az le.

De szerintem vagy 3 nap, és hozzászoksz az autódhoz, amit majd veszel.

Amúgy nekem volt olyan dízel vackom, ami ugyanígy könnyen lefulladt.

Én már nem ülnék vissza dízelbe, a dízel után a benzines olyan, mintha kapna levegőt az ember.

2021. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lefulladástól rettegsz, akkor ne Dieselt vegyél hanem automatát.
2021. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dieselt akkor vegyél ha évente mész min 15000 km-et, ennél a futásnál már bőven megtérül az ára. de azzal számolj, hogy egy diselt 4-5 évre kell venni, mert ha tönkremegy rajta valami drága pl turbó, lendkerék, befecskendező szelep akkor hozza vissza az árát.

Szóval ha 5 évig kalkulálsz vele, és megvétel után helyre pofoztatod, akkor gazdaságos autód lesz, és szeretni fogod. ha csak foltozzák akkor meg gyűlölni és szabadulni akarsz majd tőle.

2021. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél benzinest, és gyakorolj egy napig. Utána csak nevetni fogsz az egészen.
2021. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy diesel vagy benzin, mindez le lehet fullasztani.

Ha ennyire fosol a lefulladástól, akkor automatát vegyél.

2021. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanulj meg elindulni.


GYAKOROLJ!

2021. nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak ezért nem igen kéne dízel autót venned, ha a közlekedési szokásod nem indokolja. Én se szerettem az elején a benzineseket pont ezért, de aztán hozzászoksz. Gyakorolj, vezess majd bele jössz
2021. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

0. lépés: Meg kell tanulni vezetni, elindulni. Még dízellel sem normális a gáz nélküli elindulás.

1. lépés: Meg kell határozni mennyi a keret

2. lépés: Meg kell határozni milyen használatra kell a kocsi, indokolt-e a dízel

3. lépés: El kezdeni olvasgatni, hogy milyen jó, megbízható típusok felelnek meg 1. és 2. feltételnek

stb

stb

2021. nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!