Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha le szeretném cserélni az...

Ha le szeretném cserélni az autómat egy valamivel olcsóbbra, a kereskedő akinél venném ő beszámítja a mostanit úgy hogy kifizeti a különbözetet vagy feltétlenül szükséges elöbb el adnom a mostani autóm másnak?

Figyelt kérdés

Lehet ostoba kérdés, de ez az első autóm és nem szeretném ott helyben megkérdezni.

Nagyobb autó kell és a 2 autó közötti árkülönbségre sajnos máshol van szükségem.

Egyébként a mostani autóm gyári garanciás még évekig, hibátlan állapotban.

Nem szeretném elöbb eladni mert akkor nincs mivel járnom másik autót nézni. Aki tudja vagy van tapasztalata ezzel kapcsolatban, legyen szíves válaszoljon. Köszönöm.


2021. nov. 14. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Az van, amiben megegyeztek.
2021. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kereskedőtől függ. Elmész hozzá, és mondod neki, hogy nagyobb autó kellene, de számítsa már be a régit, hogy legyen mindig mivel járnod.

Viszont azt jó, ha tudod, hogy így simán bukhatsz párszázezret a dolgon.

2021. nov. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kereskedő nem fogja megadni a piaci értékét, hanem minden szarba belekötve alkudni fog. Hiszen ebből él, neki ebből van a haszna.

Jobban jársz, ha te adod el, és ha van néhány kiszemelt áldozat, bérelt autóval megnézed őket.

2021. nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen ebben van igazság sajnos. Bár azt gyanítom ha én odamennék egy szerelővel több dologba tudnék belekötni az ő általa árult gépjárműben, mint ő az enyémbe amibe még km is alig van. Akkor megoldom valahogy mert áron alul nem adom el.
2021. nov. 14. 16:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha inkább bérelsz arra a pár napra egy autót, amikor megnézni mész egy másikat.

Ha még garanciális, akkor több milliós autóról van szó, amit valami relevánsan olcsóbbra akarsz cserélni. A kereskedő első gondolata az lesz, hogy súlyos anyagi problémád van (mert ez így jelentős anyagi bukta), ezért azt gondolva, hogy sarokba vagy szorítva, kell a pénz, még inkább nyomott áron számítaná be. Tehát nem jársz jól, túl sokat buknál

2021. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazad van négyes, de szerelővel mehetsz magánszemélyhez is, én kihagynám a kereskedést a cseréből.

Az én (nem olcsó) motoromat is így adtam el. Szerelővel jött a vevő, átnézte, kipróbálta, nem kötött bele semmibe, mert olyan volt, ahogy meghirdettem.

Minimálisan próbált alkudni, megegyeztünk.

Tehát, ha valós állapotban hirdeted meg, nyugodtan át nézetheti a vevő.

Te pedig szintén vihetsz magaddal szerelőt a megvenni szánt autóhoz, vagy kérheted a független átvizsgálást (eredménytől függetlenül neked kell kifizetni).

Nem ismerjük a részleteket, de lehet hogy jobban jársz a köztes időszakra való autóbérléssel.

2021. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!