Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdes hibrid autót vásárolni?

Érdes hibrid autót vásárolni?

Figyelt kérdés
Mennyire megbízhatóak a hibrid autók? Fenntartása mennyire költséges? Melyiket lenne célszerűbb venni benzines vagy dízeles hibridet? Városi (elsősorban Budapesten) és autópálya használatra lenne.

2021. nov. 22. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

"Mennyire megbízhatóak a hibrid autók?"

A hagyományos belsőégésű motoros autókhoz képest plusz egy hibalehetőség a hibrid rendszer. De nem drasztikus a helyzet, nem arra kell gondolni hogy az folyton el fog romlani. Klímát is biztos akarsz az autóba, pedig az ugyanúgy plusz hibaforrás lehet, tehát nem kell ezt túlparázni.


"Fenntartása mennyire költséges?"

Költségesebb a szervízelés mint egy belsőégésű motoros autónak, de itt sem drasztikus a különbség. Jól meg kell gondolni, hogy az üzemanyagmegtakarítás + az esetleges kedvezmények visszahozzák-e a magasabb szervízköltségeket és értékvezsést. Sok esetben amit nyersz a réven azt kifizeted a vámon. Persze nem akarlak lebeszélni, bizonyos felhasználási mód mellett jobban kijössz a hibriddel, de ehhez jóval pontosabban kéne ismerni hogy mikor mennyit hogyan mész vele.

2021. nov. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. nov. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es milyen magasabb szervízelésre gondolsz?

Anyámnak sima, nagybátyámnak hibrid Yarisa van (együtt vették kb), utóbbi 3-4E forinttal fizet többet szervízenként.

Értékvesztés nem gond, meg lehet nézni mennyire tartják az árukat, értem ezalatt a normális hybrideket.

2021. nov. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

Többféle hibrid rendszer van és emiatt én nem merném kijelenteni általánosítva hogy milyenek.


Sok kutakodás után arra jutottam hogy szerintem a Toyota (Lexus) a legjobb és azt is vettem. Lehet hogy plusz hibalehetőségként kapsz egy invertert, egy akkupakkot és a két elektromotort de ezekkel nem szokott baj lenni, cserébe viszont nincs kettőstömegű, kuplung, váltó, dpf, tehát azok a drága dolgok amitől az autóvásárló fél, sőt önindító, generátor és hosszbordás szíj sincs. Ezek az autók gombokból fenntarthatóak ha megkapják a törődést.


Ha a zsebed megengedi merem ajánlani a Lexusokat, olyan prémium mint az Audi/BMW, de olyan olcsón tartható mint a Toyota.

2021. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak olyat érdemes venni ahol a hajtásban az oroszlánrészét az elektromotor végzi, ilyen mild-hibrid meg hasonló baromságokkal tömött kocsit felesleges venni. Ha sokat mész városban akkor nyilván megéri. Főleg ha automataváltós.
2021. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok sok városi használatra esetleg, minden máshol jobban jársz egy diesellel.
2021. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:

#6

Ezt kifejtenéd bővebben kérlek? Én pont azt látom hogy munkaeszközön kívül semmi értelme a dízelnek mert a Toyota HSD rendszerrel szerelt autók mindenben jobbak.


HSD a dízellel szemben:

Kevésbé rossz nekik a rövidtáv

Kevesebbet fogyaszt autópályán és városban is

Kevésbé károsak a környezetre


Mi értelme akkor a dízelnek?

2021. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!