Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az AdBlue fagyáspontja -11,5...

Az AdBlue fagyáspontja -11,5 fok. Nem okoz ez problémát a gépjárműveknél?

Figyelt kérdés
Legtöbb kamionnál az AbBlue tartály ott van az üzemanyagtank mellett. Azért előfordul hogy -15, -20 fok is van télen itt Európában (főleg Skandináviában). De az én KIAmon sem hiszem, hogy különösebben hőszigetelt lenne az AdBlue tartály.
2021. nov. 22. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A tartályból kifolyó AdBlue csövét fűti a jármű, így az működés közben kiolvad. Mivel nem folyamatos az AdBlue adagolás, hanem időszakos, ráadásul az sem indítás után, hideg állapotban történik, így nem okoz problémát, hogy a jármű lekapcsolt állapotában megfagy az anyag.
2021. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tartály is fűtött nem csak a csövek.
2021. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz gondot.

Miután leállítottad az autót, a szivattyú visza szivattyúzza a tartályba a csövekből a folyadékot.

Miután megfagyott a tartályban az AdBlue és te beindítod az autót, a tartályban elhelyezett hőcserélő a motor hűtőfolyadékának hőjével felfűti (átlagban 10 °C-ig). Létezik elektromos fűtésű is, bár én még nem találkoztam ilyennel.

A befecskendezést csak ez után indítja el a rendszer.

Tessék, itt egy ábra: [link]

2021. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Létezik elektromos fűtésű is, bár én még nem találkoztam ilyennel."

Az összes kamionban ilyen van :)

2021. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó tudni. Pedig jópár gépben, köztük FTP és Mercedes motoros gépekben (igaz, nem kamionban) cseréltem már minőségszenzor/szintadó/hőcserélő kombót egy egységként. Azt gondoltam hogy ipari motorok között nincs ekkora különbség felhasználási módtól függően.
2021. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valszeg azért lehet eltérés, mert a teherautókban/kamionokban az AdBluetank kint van az alváz oldalán ( a Scaniánál pl be lül a két főtartó között ) ahol folyamatosna menetszélnek van kitéve, viszont a motortól messze van így a hűtővizet nem vezetik ki olyan messzire.
2021. nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!