Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen új autót érdemes venni...

Milyen új autót érdemes venni manapság?

Figyelt kérdés

Nem mintha új autót vennék, csak kíváncsi vagyok. Mondják, hogy már az olcsó márkák is ugyanúgy tele vannak elektronikával, mint a prémiumok, bármi gond van, vészüzembe áll az autó, aztán egy vagyon megkerestetni a hibát.

Mik azok a márkák, modellek, amiket nyugodt szívvel meg lehet vásárolni mostanság?

Köszönöm!


2021. nov. 22. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

'Oszt mennyiért?

Mondanám hogy hibrid Lexus de kétlem hogy lenne 15-20 millió keret rá

2021. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

manapság a legolcsóbb villanyt


ez a jövő. a többi pénzkidobás.

2021. nov. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Direkt írtam, hogy nem veszek most autót, csak kíváncsiságból kérdezem.

Szóval ártól függetlenül bármi érdekel.

De akkor hogy egyértelmű legyen, a szupersportautókat meg ilyesmiket hagyjuk ki belőle, szóval legyen 5 és 50 millió forint között.

2021. nov. 22. 18:07
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Ma? Semmit….

Max valami benzines kiskocsit újonan

2021. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Bármit, ami téged kiszolgál.
2021. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Engem az elektronika nem zavar. A "vészüzem" nem olyan új keletű dolog. Mindenben benne van, amit ECU vezérel, azaz 80-as, 90-es évek mechanikus karburátoros technikája óta mindenben. És ez nem a felhasználók szívatásából van benne, hanem azért hogy a nagyobb, költségesebb gondot elkerüld. Az autózás pénzbe kerül. Ha annyira sajnálnék minden fillért kiadni az autóra, akkor a mai napig lovaskocsival járnánk. Az autó a saját kényelmedet szolgálja. Saját magadon is spórolnál?

Engem inkább az zavar, hogy egyre inkább ezeket a 3 hengeres mákdarálókat erőltetik, amik ki vannak hegyezve 1.0 literes lökettérfogatra 120-150 lóerőre. Nem igazán lehet normális motorral már autót kapni emberi áron.

A hajtóanyag még mindig felhasználástól függ. Csak városba, vagy legfeljebb agglomerizációba jó a hibrid, vagy elektromos, ha újonnan meg tudod fizetni. A házad tetejére felteszel egy napelemet, aztán töltöd. Ha napi 800-1000 km-eket megteszel, arra még mindig a dízel a legértelmesebb választás. A kettő közötti kompromisszumnak meg ott a benzines.

Személy szerint utoljára új autót 2018-ban vettem. Akkor egy még 4 hengeres biturbós dízelre esett a választásom. Azért erre, mert a felhasználásom jellege ezt indokolja. Ki is használom. Ha ehelyett kellene most másikat vennem, fogalmam sincs mit választanék. Talán a mazda kompressziógyújtásos benzinesei, amik elég szimpatikusak. Bár én 10 milliónál nem gondolkozom nagyobb összegben. Ha 50 millióig elmész, ahogy írtad, abba már egy komolyabb Tesla, használható valós hatótávval is belefér.

2021. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

"mint a prémiumok, bármi gond van, vészüzembe áll az autó, aztán egy vagyon megkerestetni a hibát."

Jesszusom, azt hittem ez a duma már kiment a divatból. Még a 2010-es években hallottam a Ladásoktól, hogy fúúúú az Audi ha elmegy egy szenzor, megáll mint a szög. Nem :)

2021. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy #6-os írja, egy jó benzines Mazdát. Személy szerint egy CX5-öt.

Ha nem azt, akkor valószínűleg egy Passatot, 2.0 dízel motorral, DSG váltóval. Komfortban és méretben is mindent tud, ami ésszerű keretek között kellhet.

2021. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
M550D amit én vennék. Ebben már minden benn van szinte ami a 7-esekben elérhető, kényelmi szempontból ugyanott az ember kb, mellé meg megy is rendesen, és a nadrágod sem feltétlen fogyasztja el.
2021. nov. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En Hyundait vettem 3 eve es maximalisan elegedett vagyok. Ha ujra autot vennek valsz szinten Hyundait, esetleg Kia-t vagy Toyota-t vennek. De amugy a Seatokrol es Skodakrol is sok jot hallok mostanban.
2021. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!