Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Xenon fényszóró magasságállítá...

Xenon fényszóró magasságállítás probléma?

Figyelt kérdés

BMW E90 2011 az alany xenon fényszóróval.


Ma vettem észre, hogy feljebb állítja magát a fényszóró mint idáig.

Tehát ha oda állok egy fal elé vízszintes helyen, a fényszóró vetítési képe a fényszóróhoz képest kicsit felfelé mutat, eddig kicsit lefelé mutatott. Mikor beindítom a kocsit látszik hogy felkapcsoláskor beállítja a fényszóró magasságát, úgy állítja ekkora magasságra.

Lehet hogy köze van az esőhöz vagy máshoz? Nem tudom az ilyen modernebb kocsik mi alapján és hogyan állítják a fényszórókat maguknak. Három hete volt műszakin, ott beállították a fényszórót. De érdekes, hogy akárhányan jöttek velem szembe, senki sem villogott rám hogy vakítana.


Szerintetek mi lehet ez?



2021. nov. 26. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

gondolom tönkre ment az az érzékelő benne, amit az autó vízszinteshez képest való állapotának mérésére használtak

kössél rá OBDII olvasót és nézd meg milyen hibakódok vannak

2021. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amúgy az az érdekes, hogya távolsági viszont maradt ugyanazon a szinten, pedgi egy izzó a kettő.
2021. nov. 26. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egyébként működik a szintezés és a műszeregységen sincs semmi hibajelzés, akkor az alaphelyzetet állítanám lejjebb. Általában a fényszóró hátulján szokott lenni egy csavar, amivel lehet állítani.
2021. nov. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Tudom, de elehtséges hogy egyszerre mindkét fényszóró elállítódik? És pont ugyanannyira?
2021. nov. 27. 08:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Akkor lehet a szintező szarakodik. Rá kellene nézni az autó alatt. Nem szorul-e, nincs-e berohadva pl a mechanikája.
2021. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!