Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mopedautóra kell rendszám? 3...

Mopedautóra kell rendszám? 3 és 4kerekűre mi vonatkozik? "A" nagymotor jogosítványom van 2személlyel így mehetnék vele ugye?

Figyelt kérdés

Szeretnék 3 vagy 4 kerekű moped autót vásárolni.

Adásvételi papíron kívűl itt is forgalmi/törzskönyve van az autónak?

És ha 50ccm pl (amica 50) akkor is van rendszám?

Esetleg aixam 500 ccm disel mopedautót is vezethetek?


Mit kérjek az eladótól,hogy probléma mentes legyen az át íratás?

Sokat árulnak rendszám nélkűl,öket gondolom csak feketén használják mert közúton így nem futhatna ugye?

Köszi a segítségedet



2021. nov. 27. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A moped autóra nem kell rendszám és csak kresz vizsga kell hozzá.
2021. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

AM kategóriás jogsi kell hozzá, az utasszállításhoz betöltött 17. életév.

Kell rá rendszám. Méghozzá az "E" típusú, ami 3 soros, 4 betű 2 szám formátumú.

Így néz ki:

[link]

2021. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
AM-kell rá, mondjuk én a rendszámban nem vagyok biztos, elég sok szaladgál errefelé 10 biztosan, egyiken se láttam még rendszámot.
2021. nov. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Érdemes vajon elmenni a közlekedési hatósághoz rá kérdezni?


Én is láttam felénk rendszámosat ...és annélkülit.

Nem szeretnék konfliktust a rendőrökkel.

+ha esetleg beleköt.


Ugorhat a meglévő jogsim vagy komolyabb bírságot is adhat hogy papírokkal nélkűl közlekedem vele

2021. nov. 28. 05:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképp megkérdezném tőlük mi ilyenkor a teendő, ők azért biztosan képben vannak.
2021. nov. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Négykerekű segédmotoros kerékpárok csak érvényes hatósági (forgalmi) engedéllyel és jelzéssel (rendszámmal) vehetnek részt a forgalomban. Segédmotoros kerékpárnak minősül az olyan kettő-, három-, vagy négykerekű jármű, amelynek a lökettérfogata nem több 50 köbcentinél, a teljesítménye legfeljebb négy kilowatt, a végsebessége pedig maximum 45 kilométer óránként. A jármű tömege nem haladhatja meg a 350 kilogrammot.


A rendelet szerint a hatósági engedélyt és jelzést április elsejétől kérhetik az üzembentartók. Ehhez igazolniuk kell, hogy a járművön van kötelező felelősségbiztosítás, megfizették a regisztrációs adót, és a jármű rendelkezik műszaki vizsgán kiállított műszaki adatlappal is. Csatolni kell a tulajdont igazoló okiratot (például adásvételi szerződést), továbbá igazolni kell, hogy befizették a rendszámtábla igazgatási szolgáltatási díját. A rendelet szerint törzskönyvet és eredetiségvizsgálatot nem kell készíttetni, viszont ez utóbbi kötelező a következő eladáskor.


A rendszámozás körülbelül harmincezer forintba kerül


Ezek a járművek úgynevezett E-típusú, különleges rendszámtáblát kapnak. Ez négy betűből és két számból áll, a betűsor mindig S vagy R betűvel kezdődik.

2021. nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) itt a meg oldás
2021. nov. 29. 04:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!