Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a mercedes-b...

Mi a véleményetek a mercedes-benz clk 200 kompressor cabrio-ról?

Figyelt kérdés

Első autónak vennék egy benzines mercedes clk 200 komressor 2000cm3-at ilyen 1998-2002-es változatokból.

Mi a véleményetek? Milyen típushibák vannak? autómataváltóst érdemes venni?

a válaszokat köszönöm.



2021. dec. 1. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
40%
Az a regi CLK ugy ahogy van egy tipushiba.Én menekülnék,ha másért nem is akkor azert mert nem nagyon van a piacon más autó (talán csak a mazdák) amik igy tudnak rohadni.
2021. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Régi prémiumautó -> nem lesz olcsó fenntartani.


Ráadásul kabrió. Nekem is volt már két régi kabrióm, az egyiket nemrég adtam el - hacsak nem valami hibátlan példányt veszel a kínálat tetejéről, ennyi idősen már majdnem garantált, hogy lesz bajod a tetővel. Vagy szerkezeti, vagy elektronikai. És az sokszor nem olcsó, pepecselős munka amit kevesen vállalnak.


+ Ilyen autót csakis garázsban érdemes tartani. Egyrészt azért, mert vászontetős kabrió, másrészt azért, mert a CLK, és minden hasonló korú Mercedes nagyon erősen hajlamos a rohadásra.


Gyakorlatilag ez egy hobbiautónak a legjobb. Amúgy a CLK-val - kupéval, nem kabrióval - nekem is van tapasztalatom, egy barátom nagy Mercedes fanatikus, volt neki ilyen autója, 320-as volt. Baromi kényelmes, csendes, kellemes krúzolós-utazós autó. Automata volt 5 fokozattal, tipikus '90-es évek automata váltója - gondolkodós, komótos, de végzi a dolgát. Nem tudok pontos infót arról, hogy manuálisakban van-e kettőstömegű, illetve hogy az automata mennyire megbízható - barátomé jó állapotú, de több mint 350 ezret futott példány volt, a váltóval nem volt gondja és a motorral sem.


Első autónak én is hasonló kategóriájú autót vettem akkor - egy 1994-es BMW E30 320i kabrió volt az alany, akkor még nem voltak annyira aranyárban, mint most. Hát, mit mondjak - nagyon hamar vettem mellé egy napi használósat is, és a kettőt együtt fenntartani már hiába volt pályakezdőhöz képest elég jó keresetem, nem volt egy álom. El is adtam azt a kabriót egy évvel a megvétel után, pedig imádtam, de egyszerűen hátráltatott az életem egyéb területein a folyamatos problémáival, folyamatosan belelocsolt pénzzel. Aztán később vettem helyette egy E36 25i-t (akkor már E30 nem volt értelmes áron), még jobban is szeretem, mint az E30-at, jobb autó minden szempontból, és most már nem jelent gondot a fenntartása sem, mint második autó.


Ilyen kategóriájú autóra simán el fogsz locsolni évente akár sok százezret is, csak a karbantartásra, mert öreg, bonyolult technika, és nem olcsó a jó minőségű alkatrész, olcsó silányat meg bűn belerakni ilyen autókba, mert akkor már nem lesz az olyan jó, mint kéne legyen. Ha meg nem foglalkozol a kisebb gondjaikkal, úgy fel tudnak halmozódni, hogy a végén már utálni fogod az egészet.


Én utólag bánom, hogy nem alapból csak egy Corsát vettem (Corsa C volt, amit vettem a BMW mellé/helyett anno). Amint eladtam a BMW-t, hirtelen volt pénzem tovább képezni magam, tudtunk venni barátnőmmel egy pályázati telket amire most már lassan megépül a ház is... ezekben mind hátráltatott egy drága fenntartású autó, hiába imádtam.


Na nem papolok tovább. Gondold át. Amúgy nagyon jó autók, ha jól vannak tartva.

2021. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1988-as volt az E30, bocsánat - mielőtt még belém állnak, az E36 gyártási évét írtam le véletlen. :)
2021. dec. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Esetleg hasonló árban jó kabriót tudtok ajánlani?
2021. dec. 5. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!