Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorozás=Háború kinek mi a...

Motorozás=Háború kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

Jövőre kezdem az A kategóriát, így is elég későn(29 évesen) mert közbe jött a korhatár emelés, majd személyes problémák miatt volt fontosabb is, így most tartok ott hogy megcsináljam. A család abszolút nem támogat, apám azt mondta koporsóra is tegyek félre, anyu is nagyon félt abból a szempontból hogy nem kell 200-al menni ahhoz, hogy leszakadjon egy végtag, vagy hónapokig lábadozzak, ugyanis erről gondoskodnak az autósok 40-90el is, viszonylag erős motort néztem ki 600ccm 125lóerő, de ha pénzben jobban állok majd bevállalnék egy 1000lóerős 201 lóerős motort is, amikor az autót kerestem mindenki azt mondta hogy 140 lóerő kezdőnek sok, és a kerítés fogja meg valahol(50+os ember több évtizede vezet és legerősebb autója nem volt több 90 lóerőnél)

Bízom magamban, és úgy érzem ha másra hallgatok akkor sose lesz semmim.


Viszonylag fiatal vagyok még, én pozitív oldalról nézem az egész dolgot, másképp ha a kórháztól, haláltól tartanék, akkor bele sem kezdenék.


2021. nov. 24. 18:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat aki Simsonnal is majdnem lebénult (csúnya karambolban volt része), szóval tényleg vigyázni kell.
2021. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki 29 évesen a közvéleménytől vár megerősítést ilyen ügyben...
2021. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Azért mondják mert:

2019-ben 100.000 járműre vetítve 58,3 motoros de csak 9.4 autós szenvedett halálos balesetet, vagyis nagyjából 6-7x akkor eséllye halsz bele balestbe motorosként mint autósként. A nem halálos sérüléssel járó balesetekről most hirtelen nem találtam adatot, de az még sokkal rosszabb, mert ha csak koccansz akkor az autóban teljesen megvéd a kasztni motornál meg ugy nem.


Az nagyon jó, hogy bízol magadban, de semmilyen - vagy csak segédmotoros - tapasztalattal felülni egy 125 lóerős motorra az nagyjából az öngyilkosság kategóriája. Ha nem félsz a haláltól meg a sérüléstől akkor kérd meg egy barátod (vagy ellenséged) hogy tekerjen le neked egy iszonyatosan nagy pofont aztán meglátod milyen az. És motoron ettől sokkal durvább dolgok történhetnek veled.


Autó vs motor lóerő: egy 100LE-s touran-om van aminek ~1300kg a tömege. Ehhez képest te venni akarsz egy motort ami 125Le és mondjuk 250kg. Az autóra lefordítva olyan mintha a touran-om 520 lóerős lenne!!!


Teljesen egyetértek a szüleiddel, ha olyan gyerekem lenne aki ilyen szinten nincsen tisztában a dolgokkal akkor én is borzasztóan félnék attól, hogy motorra ül.


Üdv,

egy régi motoros

2021. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

#2

Én nem várok megerősítést, de szerintem nem normális dolog az hogy fenyegetőznek, elveszik az ember kedvét a témától, úgy hogy nem a családtól kérek rá kölcsön....

Összetörni a motort, az milyen dolog?

2021. nov. 24. 18:47
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
#3: ja és ebben nincs benne az, hogy az emberek jellemzően lényegesen kevesebbet közlekednek motorral mint autóval. Szóval ha megtett kilométerre vetítem a dolgot akkor a statisztika még rosszabb.
2021. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, én egy motorozó fiatalembernek vagyok a mamája, 3x volt alkalmam bevinni őt a baleseti sebészetre, utána abbahagyta, mert megfenyegettem, hogy kalapáccsal zúzom össze a kva motorját.
2021. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#5 konkrétan:

'Although motorcycles make up only 3% of all registered vehicles and 0.6% of all vehicle miles traveled in the United States, motorcyclists accounted for 14% of all traffic fatalities'


Vagyis 100 járműből összesen 0.6 motoros van az utakon egyszerre, ehhez képest az összes halálos baleset 14%-a őket érinti. Gondolom a matekot mindenki össze tudja rakni.

2021. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#3

Én nem értek egyet a régiekkel, ott a simson, etz volt az elérhető és azokat az időket is túlélte a normálisabb, de volt akinek a feje szétment egy szerencsétlen eset miatt, most ezzel mit csináljak? Kinek hogy van pénze, és lehetősége, az autómat sem törtem össze kezdőként, és előtte 1 évet nem is volt lehetőségem vezetni friss jogsival, hisz senki nem adta ide az autót, magamért feleltem, megvettem ami tetszett és még is itt vagyok.

Velem megszerettették a motorozást, nem magamtól vágytam rá, kamaszkoromban vittek sv650-el, az az élmény most is előjön, viszont szándékosan nem szeretnék egy 2-3 milliós motort összetörve látni, vagy esetleg vele együtt összekaparni, tehát ebben az esetben úgy vezetném ahogy azt biztonságosnak ítélem. Attól hogy sok lóerős, nem gyorsul úgy hogy ne tudnám követni azt, legalábbis ha fontos az életem, és a környezetem.

2021. nov. 24. 18:55
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

'Attól hogy sok lóerős, nem gyorsul úgy hogy ne tudnám követni azt, legalábbis ha fontos az életem, és a környezetem.'


Jól van haver, krvára el vagy tévedve de még reklámozod is. Fingod sincs mit tud egy 125 lóerős motor, de ráadásul még összehasonlítod, hogy autóval. Nem értem minek teszel fel kérdést, majd legközelebb írd oda, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik egyetértenek veled.


Kicsi az esélye, hogy találkozunk az utakon szóval nekem mindegy, de még egyszer mondom, amit tervezel az borzasztó veszélyes. 25 év motorozás után mondom ezt.

2021. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%
Ne törődj semmivel! Ha menni kell, akkor menni kell!
2021. nov. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!