Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy használt autó mit...

Vettem egy használt autó mit cseréltessek rajta?

Figyelt kérdés
2009es, 221 000km van benne. Mi az amit ilyenkor mindenképp cserélnétek? Olaj nyáron volt elvileg, azóta keveset ment, arról számlát is láttam-. Ennek ellenére vigyem egy olajcserére? Valamint vezérlést ajánlották még ismerősök
2021. dec. 7. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Benyaszűrő , ékszíj ha nem láncos , fékbetét ha tárcsa is jó akkor szabályoznám ,gyertyak gyújtórész kábel , futóműveshez is vinném . Buliból jrlentkeznék a totalcar állapotfelmérésre ...
2021. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olajat + szűrőket mindenképp, vezerles is szokás. Illetve én cserélném a fekfolyadekot és a hűtőfolyadékot is.

Mivel jonnek a fagyok a hűtőfolyadék és az ablakmosó folyadék fogyás pontját mindenképp ellenorizd.

2021. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Váltó folyadék ...
2021. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 tényleg, azt is. :)
2021. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kb 120 000em van rá most. Ennyiből mik férnek bele? 1,4es benzines Ibizáról van szó
2021. dec. 7. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit te is meg tudsz tenni hogy YT vidin megnézed a hűtőfolyadék gyertya lég-benya-olajszűrő cseréket , ha menne rendelj neten cuccot . Ekszij valto fék stb az szaki dolga , ha nincs cimbi aki pénzért vállalja betanit . Ezekkel sporolsz es biztos hogy kicseréltek .
2021. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, és nincs műszaki érzékem 😆 csak sokat olvasgatok a témában, de biztos, hogy soha nem tudnék rajta semmit megcsinálni, de azért köszi
2021. dec. 7. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Olajcsere, ablakmosó feltöltés télivel(ha kevés van benne, akkor tök mind1 mi az, csak teletöltöd télivel és kész), hűtőfolyadék, fékolaj csere. Ezeket érdemes minden autón megcsinálni vétel után, a többi meg csak ha rossz, azt meg eldönti majd a szerelő.
2021. dec. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ha biztosan tudod, hogy nyáron volt cserélve az olaj, akkor azt békén lehet hagyni, vezérlés is úgy emlékszem VW szíjas családnál 120 ezrenként esedékes, de ezt azért érdemes szerelővel megnézetni.


Amit te magad is meg tudsz tenni, nem kell a kocsihoz érteni vannak tartályok, tölts bele azonnal téli szélvédőmosot ha esetleg nem az van benne, akár nyomd ki az egész tartályt a szélvédőre a kocsiban ülve ha nyári. A lényeg ne fagyjon bele.


A hűtőfolyadék rózsaszín ezekhez, de nem biztos, hogy kell rátölteni, elmész egy benzinkúthoz és megkéred az ottani kollégát nézze meg, hány fokig jó a hűtőfolyadék, van erre "műszerük"!

2021. dec. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Útba esik neked megcsinálom az ablakmosó hűtővíz cseréket , légszűrő gyertya és kábelcserét , ingyen .
2021. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!