Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolaj márkára...

Milyen motorolaj márkára esküsztök?

Figyelt kérdés
Van olyan márka ami bevált ezért mindig azt használjátok vagy mindig mást kipróbáltok? Melyek ezek a márkák? Miért pont azt választottátok?
2021. dec. 12. 01:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

Eneos, nagyon reklámozták,és annyira nem drága, ezen felül legalább rész szintetikus olajat akartam, a full ásványitól az is jobb.


4t robogóba meg megy a tesco sima ásványija.

2021. dec. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Motul. Anno Repsol után párszor motul került bele és érzésre simább lett a váltás, mint amikor új repsol került bele. Motorról van szó nyilván, ahol ugyanaz az olaj van a váltónál is. Azóta motult használok minden motoromba és nincs velük gond. Szerintem ezek amúgy eléggé hasonlóak, egyik sem sokkal rosszabb, mint a másik.
2021. dec. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen mindegy a márka. Ugyanazt adják el.
2021. dec. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
Eddig minden autóm azt kapta amit a gyártó előírt, független a márkától.
2021. dec. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

#3 Ez egyáltalán nem igaz, összekevered a benzinnel. A benzinnél igaz az, hogy kár jelentős különbséget keresni (főleg az olcsó 95-ös esetében), mivel úgyis az összes kút, névtől függetlenül, a MOL finomítójából kapja ugyanazt a benzint.


De olajnál ez közel sem így működik. Jelentős különbségek vannak.

2021. dec. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
A márka tök mindegy.A gyári specifikációt tudja.Az opelom esetében tudta a Dexos2-t es legyen 5w-30 .Álltalában a gyári GM olajat szoktam venni,eddig nem volt probléma.
2021. dec. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%

Motorkerekparnal nekem volt motul 300v ott a váltás kettesbe nem volt az igazi így repsolt tettem bele.


Autónál nincs kikotes, eneosra van jó áram (4l 0w20 sustina 7600 volt , és hasonló áron ment az 5w30 dpf-es autóba) így több éve eneossal járok.


De lehetne motul castrol vagy bármi más is, de így olcsón kapom és nem kell érte mennem se rendelnem tehát kényelmes, 3-4 évre előre megveve.


Hajóba tettem már mannolt, kisteher autóba is , mindegyik jó volt . Eltérést nem érzek

2021. dec. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

Castrol EDGE-t használtam nagyon sokáig. Az indok csupán annyi, hogy teljesítette az autóm gyártóművi előírásait, viszonylag megfizethető és semmi problémám nem volt vele 300.000 km-en keresztül. Ez alatt se mérhető olajfogyasztásom, se turbóproblémám nem volt.Az olajbeöntőn benézve szép fényes, fémtiszta volt minden felület ennyi km után is, 15.000 km-enként cserélve. Nem tudom, hogy lett volna-e jobb, vagy rosszabb olaj. Mivel bevált, ezt használtam.

"Kamionról lepottyant", külföldi webáruházak gyanúsan olcsó készleteiból, piacokon nem szoktam motorolajat vásárolni. Az egyik nagy autósbolt helyi üzletében veszem évtizedek óta az olajat. Nem érdekel, ha 1000Ft-tal drágább az 5 liter! Soha nem volt vele gond.

A mostani autómmal már elkezdtem kísérletezni. Ebben is volt már Castrol, Mobil1, most épp Motul van. Egyedül a nagyon gagyi, no-name olajakat kerülöm. Az ég világon semmi különbséget nem veszek észre köztük!

2021. dec. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%

Castrolt használtam, de amikro nem kaptam 0w30 olajat tőlük (nem volt raktáron), Motul-t vettem.

Az ismert márkák közül bármelyiket veheted, nincs különbség. Te, én, mint laikusok nem tudjuk megállapítani, főleg a hosszútávú hatását

2021. dec. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%

Régóta Eneos-t használok. Jópár éve olajcsere szettet kerestem az autómhoz (olaj+olaj- és levegőszűrő), és az egyik webáruház kidobta az Eneos-t is. Akkor még nem ismertem ezt a márkát, ezért utánaolvastam. Már az meggyőzött, hogy Japán olaj, ráadásul Japánban piacvezető, ára is kedvező, és nem hamisítják. Az autóm is Japán, úgyhogy kb. 10 éve ezt használom.

Motorkerékpáromba Motul-t használok. Motoros körökben talán ez a legelterjettebb, ezért használom én is ezt. Nem szoktam váltogatni. Amúgy nem gondolom, hogy a prémium márkák olajai közt nagy különbség lenne, de Tesco-s és egyéb névtelen olajat még a fűnyíró traktoromba se tennék.

2021. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!