Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia RS4 125 / Yamaha Yzf...

Aprilia RS4 125 / Yamaha Yzf R125 Nem kényelmetlenek?

Figyelt kérdés
Nem túl kényelmetlen rajtuk utazni? Köröl belül mennyi idő után lesz kényelmetlen? És ha kezdőmotort szeretnék A1-es jogsival, akkor nem rossz választások? (Városba és túrákra használnám)

2021. dec. 12. 22:34
A kérdező szavazást indított:
Kényelmetlen és nem jó első motornak
Kényelmes és jó első motornak
Kényelmetlen de jó első motornak
Kényelmes de nem jó első motornak
6 szavazat
 1/2 anonim válasza:

Szia! Nekem is A1 jogsim van, a mostani szezont egy yamaha yzf R125 2008-as motoron "töltöttem". Elsö motorom, tehát nincsen viszonyítási alapom.

Tapasztalataim:

- Sport motor, sportos ülés ----> Kényelmetlen

Balatonra lementem Budapestről és tényleg szétvágja az ember hátsóját.

- Sportos ülés miatt ránehezedsz a csuklóra, ami iszonyatosan tud fájni. Ezt úgy tudod enyhíteni, hogy tartod magad derékból és hátból, csuklódat lazán tartod. (Amúgy is veszélyes markolni izomból a kormányt)

- Balatonra vezető útra visszatérve: Kissé alkalmatlan autópályára. Olyan 100-105 utazóra tud beállni, akkor még nincsen olyan hangja a motornak, hogy meg akarna halni.


Ha a későbbiekben is supersport motoron tervezed, akkor ideális első motornak. Ha nem, akkor sokkal de sokkal jobban fogsz járni egy KTM Duke 125-el. Sokkal kényelmesebb, egyenes a hátad, nem fekszel rá a csuklódra.


Remélem segítettem :)

2022. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen nagyon sokat segítettél. Köszönöm a választ.
2022. jan. 15. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!