Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felújított motorú autót meg...

Felújított motorú autót meg szabad venni, vagy felejtős?

Figyelt kérdés
Egy 1.9 tdi Audi A4-ről van szó, a kasztni rohadás mentes a főbb részeken, karosszériással nézettem meg, viszont külön autószerelőt nem vittem. Annyit tudni az autóról, hogy generálozva lett a motorja, számlákkal igazolva. Meg szabad egy ilyen autót venni, vagy inkább hanyagoljam? Korrekten elmondta ezt az eladó, úgyhogy ez egy jó pont, szerintem.
2021. dec. 14. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt hogy hogy sikerült a general azt nem tudod megmondani. Az is lehet hogy jól, az is lehet hogy eszi az olajat. Bár amúgy ezek ugyanúgy fennállnak egy olyan autónál is aminek nem volt motor felújítás
2021. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez több dolognak a függvénye. Ahogy az előző mondja, a generál, még ha nevesebb hely is csinálja, sikerülhet rosszabbul is. Viszont annak fényében, hogy ez egy öreg autó, és a legtöbb ezekből megtette már a föld-hold távolságot, lényegesen nagyobb esélye van, hogy jobb állapotban van így a motor, mint egy 300+ ezer kilóméteres autó motorja.


Ezt megvenném, de egy újabb autót már nem.

2021. dec. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Legrosszabb esetben kap egy bontott motort. Bár igaz, az is rizikós. Áh, 2005 utáni kocsi még egyszer az életben nem lesz az udvaromban, az biztos. Ha ezek a régi TDi-k eltűnnek pár év múlva, nem is tudom mi lesz. E-autóba meg biztos nem ülök.
2021. dec. 15. 02:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy motorgenerál elég összetett dolog. meg kellene nézni a számlákon, hogy pontosan mit csináltak rajta és milyen alkatrészeket építettek bele.

Láttam már cigánygenerált, amikor csak a gyűrűket és a szimeringeket cserélték, hogy ne zabálja az olajat és ment a piacra.

Az sem mindegy, hogy a generál óta mennyit futott a motor. Ha már 30-50e km benne van, akkor kisebb a valószínűsége a hibáknak.

2021. dec. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!