Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW X1-es szeretnék venni,...

BMW X1-es szeretnék venni, 2011-es, 143 LE-s dízel, 215.000 km, leinformálható. Mit gondoltok, nagyon problémás autó?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első saját autóm, nagyon tetszik ez a modell. Sokszor hallottam, hogy a használt BMW-kel csak a baj van, sz*pás lesz, ha megveszem. Tényleg nem ajánlatos?

2021. dec. 15. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem.

Dízelt meg pláne nem.

Én anno az X3-at céloztam meg, hónapokig morfondíroztam rajta de aztán nem. Arra nekem nem kell autó, hogy évente többször a szervizbe hordjam és a semmire egy valag pénzt fizessek. Ha ez nem lenne elég, a dízelnek aztán még több a javítása.

Ha mégis belevágsz a bevizsgálást márkaszervizben ne mulaszd el. Anno 40 ezer volt amikor én utánajártam (mondom, komolyan gondoltam az X3-at). Ha kupeces akkor meg pláne. Mostanában 5/5 ismerősöm kupecnél vett ilyen-olyan kocsit és mind megszívta. Talán a bevizsgálás ezen segít.

2021. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" Sokszor hallottam, hogy a használt BMW-kel csak a baj van, sz*pás lesz, ha megveszem. "

Ez nagyon igaz.

2021. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez pont annak az N47D20-nak az egyturbós változata (csak ezt, és a twin turbo változatát ugyanennek a motornak szerelték az X1 ezen generációjába dízelből), aminek bizonyos változataira pont jellemző a kigyulladásos sztori amit az utóbbi években felkaptak (nem vagyok biztos benne, hogy az X1-be pontosan melyik változatot tették, de szerintem pontosan azt, amelyiknek van ez a gondja). Ez megelőzőleg javítható, elvileg nem ingyen, gyakorlatilag a Wallis sok esetben hallottam hogy ingyen javította - mindenesetre ez semmiképp nem egy jó pont, hogy enyhén fogalmazzak.


De ha pont nem is a kigyulladós széria, akkor is él a vezérléssel kapcsolatos probléma (kevesebb mint 100 ezrenként kéne cserélni, baromi gyenge konstrukció), a gyenge minőségű vízpumpa, és még a többi minden dízel autóra jellemző kockázat (DPF, turbó, stb).


Én nem vagyok BMW utáló, annyira nem, hogy jelenleg is van és volt is már több nekem is. De ezt a szériát, és a hasonló korú bajorok többségét inkább elkerülném belőlük.

2021. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek egy Peugeot 2008 vagy 3008 (mindkettő dízeles) hasonló árkategóriában jobb választás lenne?
2021. dec. 15. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok BMW fan, bajom sincs amúgy a márkával, volt egy 7-esem is :D de az általad említett konstrukció tényleg problémás.


A Peugeot ezerszer jobb választás.

Igen. Amúgy miért ragaszkodsz a dízelhez? Mai vilagban buksi, ahol már nem lehet gazolajat kummantani a cégtől nem értem miért tart vesz vki dizel autot. Vagyis értem, de tenyleg csak akkor dizelt, ha nagyon nagy tagokat mész! Bár kicsit szkeptikus vagyok, mert utalom a dizel szagát :D

2021. dec. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 igen, azért kéne dízeles, mert nagy távolságokat tennék meg vele (napi 100 km)
2021. dec. 19. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!