Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap este a Diesel autóba...

Tegnap este a Diesel autóba benzint tankoltam kb 10 litert ugyanennyi gázolaj volt benne,megtettem 10 km ert. Nagy kárt okoztam? Soha nem jártam így😭😭😭 Köszönöm a segítséget. Szerelő csak a jovoheten tudja megnezni

Figyelt kérdés
2021. dec. 16. 06:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként még annyit, hogy tankot nem lehet leereszteni, azt leszívni szokták.
2021. dec. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#12 Kiszerelni szokták, és csutkóra kimosni...
2021. dec. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy szerelik ki a tankot egy ilyen miatt. Legutóbb egy 1.3 cdti gépet javítottam ilyen probléma miatt. Egyszerűen megbontottam elöl az üzemanyagcsövet a motornál, kinyomattam a kevert üzemanyagot a saját szivattyújával egy kannába, feltöltöttem gázolajjal, azt is átnyomattam, hogy tiszta legyen a rendszer, beindítottam és ennyi.

Azóta is hibátlanul működik.

2021. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
Nagy valószínűséggel igen. Hogy nem vetted észre, hogy benzint tankoltál bele? Tüneteket produkált az autó? Ha simán ment, akkor van még remény, de 10 km alatt lehetnek már bajok.
2021. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Elengedtük belőle az üzemanyagot,ki lett takarítva a tank át lett mosatva,új olajszűrő,felöntve jó minőségű gázolajjal,és megúsztam kb.40.000 Ft-al!🙏

Köszönöm a hozzászólásokat!

Szép hétvégét mindenkinek!😉

2021. dec. 18. 13:36
 16/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat,nem elengedtük,hanem leengedtük😉
2021. dec. 18. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!