Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cascot hogyan kell újrakötni?...

Cascot hogyan kell újrakötni? Van értelme?

Figyelt kérdés

Márciusban vettem autót. Első autó a nevemen. 23 éves vagyok. Egy 2015 ös autó. 3 millió forint értékű. Kötöttem rá egyből kötelező biztosíst plusz cascot. Egybe a kettőt, így volt a legkedvezőbb. A kötelező az 48 ezer forint egy évre, a cascora pedig 98 ezer forint körül jött ki egy évre. Eljött a cascotol valaki felmérni az autót, megallapította hogy extrásabb mint amit bejelöltem. Ezért küldtek egy új levelet miszerint 106 ezer forint lesz a díj mert extrásabb az autó. Elfogadtam, befizettem.


Most küldtek egy levelet hogy jövő márciustól 114 ezer forint lesz a casco. Arra szamítottam hogy olcsóbb lesz mert borzalmasan drágállom,. Erre még drágábbat akarnak rámsózni. Egyszer sem vettem igénybe egy szolgáltatásukat sem. Bónusz 01 be leszek most már, és még emelnek kb 10 ezer forintot.. ez számomra felháborító. 100 ezer forint alatti összeget szeretnék, így is az önrészt nem 50 ezer forint minimumra állítottam, hanem 100 ezerre mert akkor még kedvezőbb az évrs díj. Stb. Szeretném ha lenne rajta casco, de ez kegyetlen sok érte...

Autó típus szerinti facebook csoportban olvasgattam hogy kinek mennyik a cascok, és 30-40-50-60 ezreket fizetnek mások, ilyen autóra..


2021. dec. 16. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd, kérdező, addig csak pénzkidobásnak tűnik, ameddig nem veszed igénybe.


Nekem egy 2014-es Mazda van, amihez rohadt drágák az alkatrészek. Csak egyszer tolasson belém valaki a parkolóban, az minimum 5-600 ezres mutatvány lesz, de FB csoportokban nem ritkán látni milliós nagyságrendű javításokat.


Nyáron volt nálunk egy nagy jégverés, azóta is látom napi szinten az akkor megsérült autókat, mert lesajnálták a casco-t és nincs pénzük javítani.


Persze, valaki úgyis azt fogja mondani, hogy ővele 15 éve nem történt semmi, nem költ ilyesmire. Ilyen is van. Mérlegelni kell, hogy megéri -e.

2021. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A casco egy biztositas. A biztositasnal sose tudni elore, hogy megeri-e. Lehet 50 evig fizeted es egyszer se kell. De ha mondjuk jovo heten totalkaros lesz az autod, akkor 3 millat buktal, ami kozel 30 evnyi casco erteke. Ahogy egyre jobb bonuszba kerulsz ugy fizetsz alapvetoen egyre kevesebbet. Most valsz az tortent, hogy az egesz tablazatban az osszes osszeget megemeltek, ezert alakult nalad ilyen szerencsetlenul. Azt, hogy neked megeri-e neked kell eldonteni.
2021. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kitöltöttem most egy cadco kalkulátort. Ugyan ennél a biztosítónál akinél vagyok, ott lesz a legkedvezőbb továbbra is. És 98 ezer forintot írt ki. Ezt nem értem, hogy miért kell újra kötni ugyan annál a biztosítónál. Miért nem tudják ezt maguktól intézni hogy kedvezőbb legyen? Miért csak emelni tudnak maguktól?
2021. dec. 16. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!