Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs illata az autóilla...

Miért nincs illata az autóillatosítóknak?

Figyelt kérdés

Minden ismerősömnél ha már csak az autó közelépben vagyok és kinyitja az ajtót megcsap az illatosító erős illata.

De nálam semmi, direkt ilyen szellőzőre tehetőt vettem, de szinte úgy sincs neki illata.


Miért van ez?



2021. dec. 16. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél egy próbát: szagoltasd meg az egyik jó szimatú ismerősöddel. Ha érzi a szagát, akkor te hozzászoktál a saját illatosítód szagához, ezért nem érzed.

Ha nem érzi a szagát, akkor az illatosítónak nincs szaga. Ideje újat venni.

2021. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan elmegy az illatosítóknak a szaga + gyorsan meg is szokod, pl karácsonyi időben több illatos gyertyát gyújtok mint az év többi részében, az elején még éreztem az illatát, most meg észre sem veszem.


Amit tudsz esetleg csinálni hogy váltogatod az illatosító szagát és akkor lassabban fogsz hozzászokni.

2021. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondta, megszokod.

Én is voltam így mind a kocsiban mind a lakásban.

Van rá megoldás, pár napig használod pár napig nem.

2021. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár perc után meg lehet szokni az illatát. Nekem 2 hete kifolyt a jégoldó csomagtartóban, mindig érzem mikor beülök, de csak rövid ideig
2021. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzászoktál azért van ez. Szeptemberbe vettünk egy autót ami persze iszonyatosan dzsuvás és büdös volt kb 5x hánytam el magam mire hazaértünk vele annyira büdös volt. Akkor az autót szétkaptuk mert volt pár dolog amit meg kellett csinálni, előzpő tulaj nem akart vele foglalkozni, inkább oda adott mindent amit megvett hozzá meg pár dolgot még én is megvettem ami még kellett, és akkor a beltér is ki lett rámolva tlejesen, ülések, szőnyeg ki. Tetőtkárpit le amúgy is lógott így annak cseréjét is beiktattuk amikor kirámoltuk kevés kis karosszéria javítgatás után ki lett mosva a beltér jó alaposan meg szag elvonóval fertőtlenítővel szellőző rendszer át lett pucolva jó is lett mert a szag megszünt. Üléseket elvittem autókozmetikába ahol alaposan átmosták erre való géppel. Az ajtó szövet kárpitjait is a műanyag elemeket én mostam át otthon. Amikor visszapakoltuk már nem volt bűz de a tisztítószerek sem voltak olyan illatosak inkább szagsemlegesítőek voltak mert ez volt az első cél. Ismerősöm adott egy autóparfümöt hogy azzal fújjuk be az utasteret meg 2 illatosítót betettünk. Jó illat volt de csak 1 hétig éreztem aztán hozzászoktam. Amikor 1 hétig nem ültem abba az autóba és újra beszáltam szinte megcsapott a jó illat, de párperc után már megszoktam. Érdekes módon a bűzt nem tudtam megszokni sehogy sem, jó illatot meg pillanatok alatt.
2021. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Vagy rajta hagytál valami kis műanyag biszbaszt, amit használat előtt el kell távolítani.
2021. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Én nagyon proli megoldást használok és olcsó is, de mindig totál "szagos" tőle az autó!


Nagyjából havonta veszek klasszikus WunderBaum-ot, vannak belőle tök jó illatok, na azt vér ciki felakasztani, nem is teszem!


Veszek kettőt, azt a két első ajtó zsebeibe full naturba kicsomagolva beteszem, hogy ne is látszódjon! Olyan illatkavalkád van hetekig a kocsiban, hogy még egy covidos is örömtáncot járna!


Nekem ez működik! Én ilyen műszerfalra rakhatót soha többé ne rakok, mert egyszer az egyik így megfolyt és egy korábbi kocsimon konkrétan lemarta a középkonzolt...


Tudom nagyon gagyin hangzik amit írtam, de tuti recept!

2021. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!