Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig normális ha vízhűtő...

Meddig normális ha vízhűtő radiátor csere után csökken a fagyálló szintje?

Figyelt kérdés
Mondták a szervízben hogy valószínüleg utánna kell tölteni mert egy hosszabb út után fog teljesen légtelenedni a rendszer,viszont már 70+km ment bele azóta(kb 25 után maximumra töltöttem) és félig üres a kiegyenlítő megint.Nem látok sehol szivárgást,csövek is rendben.
2021. dec. 16. 19:41
 1/4 A kérdező kommentje:
szerviz*
2021. dec. 16. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemigazán normális. Fagyállócsere után, én addig szoktam járatni az autót amíg elindul a hűtőventilátor, ekkor már biztosan kinyitott a termosztát. Illetve persze ilyenkor a fűtést is rányitom. Utána még másnap rá kellett töltenem, mert bejelzett alacsony szintre, de utána már nem kellett.

Sajna kis szivárgást meg nem mindig lehet észrevenni, mert egyből leszárad.

2021. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

Ha többször elérte az üzemi hőfokot és kinyitott a termosztát, akkor ennyinek elégnek kellene lenni.

Több autón vannak ravasz légtelenítő helyek, amiről a szerelők nem tudnak. Ezekről a pontokról sosem tűnik el a levegő és minden felmelegedéskor kitágul és kinyomja a víz egy részét e kiegyenlítő tartály sapkáján.

Persze olyan autó is van, ahol a hűtő tetejéről egy cső vezet a kiegyenlítőtartályba és egy szelepen kersztül állandóan légtelenít.

A neten nem találsz videot az autód légtelenítéséről?

cooler bleeding

bleeding cooling system + autótipus

2021. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-2 alkalommal ellenőrzöd, utánatöltesz, és annyi.
2021. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!