Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges várost váltani, ha...

Lehetséges várost váltani, ha forgalmi vizsgánál tart az ember?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van A és B város. "A" egy rohadt nagy város, központ, TELE úgy értem TELE, DUGIG buktatási pontokkal, nehézség a tetőfokon, és a vizsgabiztosoknak túl sok "jó helyszíne" van a buktatásra, amit ki is használnak. Egy ismerősöm itt már 4x bukott, és kivétel nélkül idióta, teljesen abnormálisan és hibásan gyalog, vagy kocsival közlekedő emberek miatt, akik rosszul közlekednek akár gyalog, akár autóval, és el kell rántani miattuk a kormányt / bele kell taposni a fékbe hogy ne legyen baleset, stb. Egy ekkora városban ilyenből pedig tömve van minden sajnos. Tehát ez ilyen nehezebb terep, dugig szívató pontokkal.


"B" város egy piciny város, "A" város mellett. Utóbb tudtuk meg, hogy ott is lehet forgalmi vizsgázni, nem kell hozzá átmenni "A" városba. Ez egy kicsiny békés kisváros, ahol eddig minden ismerősöm aki hát nem túl tehetséges ember átment könnyedén.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy oktatót váltsunk, hogy átmenjünk egy másik helyre, másik városba vizsgázni, és ez lehetséges-e valahogy úgy, hogy az eddigi helyre befizetett összegek és megszerzett tanórák ne menjenek 100%-ban kukába?


Ezen kívül egy kicsit én úgy gondolom benne van az is, hogy a haveromat szívatja az oktatója, egészen rendesen... Tejelteti, kihasználja, nem akkor megy vizsgázni amikor akar hanem már "be van írva" és fizess stb.. De több jel is utal arra hogy valami nem oké.



2021. dec. 16. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Lehet oktatót váltani, de nehogy már azért kelljen a réginek visszaadnia neked az órák árát, mert te béna vagy és összevissza keresed a kibúvókat. Szép is lenne. Természetesen semmit sem fogsz visszakapni azokból a tanórákból, amiket levezettél. Ha van előre befizetett, az jár vissza.

Új oktatónál ki kell várnod a sorod, ez lehet akár több hónap is. Ha másik iskolába is mész, akkor általában van átjelentkezési díj, sokszor magasabb az óradíj is, amin az átvett tanulók vezethetnek.

Amúgy meg nyilván azért bukott meg valaki, mert lefékezett, hogy ne üsse el a gyalogost...Mesélj még.

Mellesleg a jogosítványod nem B városra szól, ergo A helyszínen is tudnod kell vezetni. Magadat szivatod meg.

2021. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az lehetetlen, hogy két ilyen közeli városban nem érinted a nagy várost. A forgalmi vizsgán vizsga útvonalat húzol. Nekem anno így volt, semmi kívánság műsor.
2021. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem az oktató mindig a TIPIKUS vizsgaútvonalakra irányított és mindig elmesélte, hogy buktek meg az emberek meg mire kell figyelni. Így nem igaza volt meglepetés a viszgán.


idióta, teljesen abnormálisan és hibásan gyalog, vagy kocsival közlekedő emberek miatt, akik rosszul közlekednek akár gyalog, akár autóval, és el kell rántani miattuk a kormányt / bele kell taposni a fékbe hogy ne legyen baleset, stb.


Üdv a való világban, ez ilyen. Mindenhol. Ezért kell körültekintően vezetni.

2021. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan kiváncsi lennék melyik ez a két város. Amúgy az egyesnek igaza van, két ismerősömről is tudom, hogy kis városban vizsgáztak meg kicsit még tettek is azért, hogy összejöjjön a vizsga, egyik sem mer vezetni normális helyen (értsd., megyeszékhely nagyságú településen). Én ennek nem sok értelmét látom. Lehet szivatósabb egy nagyvárosban vizsgázni (tapasztalat), de legalább betudja az ember, hogy mire ott összejön a forgalmi már kiismeri magát egy bonyolultabb környezetben (legalábbis nagyobb rá a sansz). Amúgy nekem azt mondta az oktatóm, hogy a kresz és a táblák ugyanazok Budapesten is mint Mucsaröcsögén, így nyilván ha megbuksz Bp-en, mert nem engeded át a gyalogost vagy csorogsz a stop táblánál, akkor ugyanezért Röcsögén is meghúznak.
2021. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a nagy forgalomban jó vizsgázni, oké nehezebb pl kikanyarodni, de lassan halad a sor és mindent van időd átgondolni 2× is. Én C kategóriánál végig araszoltam a dugóban, szerintem 40 fölé nem is tudtam felgyorsítani. A végén inkább a rövidebb úton mentünk vissza, mert unta a vizsgáztató.
2021. dec. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne lehetséges? Felhívsz egy autós iskolát a kisvárosban, és megkérdezed őket. Érdemes? Hát nem tudom. Csak jól kell vezetni, és meg van oldva. Mondom ezt úgy, hogy én is buktam gyakorlati vizsgán 30 éve, mert hibáztam. Amikor nem hibáztam, akkor átengedtek. Pedig akkoriban nagyobb hagyománya volt a vizsgabiztos lefizetésének, és én nem adtam semmit.
2021. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen, de akkor csak abba a városba lesz érvényes a jogsija. Amúgy ennyi erővel egy szántóföldön is vizsgázhatna, nem? Aztán amúgy mi lesz, ha levizsgázik a másik városban és ott kell vezetnie, ahol nem mert vizsgázni?
2021. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az meg vicces elgondolás, hogy visszakérheted a pénzt, esetleg akkor, ha vissza tudod adni az órákat, amiket veled töltött az oktató.
2021. dec. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát én arra gondoltam hogy pl nem kell annyit vezetni az új helyen, ha már levezette a szükséges tanórákat. Tehát a vizsgáig. így értettem h ne vesszen kárba, pénzt nem hiszem h vissza adnának.
2021. dec. 17. 10:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az természetes, hogy "megmaradnak" a levezetett óráid, nem hiába kell átadni a másik sulinak a kartonodat.

Viszont ez azt is hozza magával, hogx általában drágábban válalják az autósiskolák azt a tanulót, akinek vannak levezetett órá még másik oktatóval. 🤷‍♂️

2021. dec. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!