Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható Audi motorok, váltók?

Megbízható Audi motorok, váltók?

Figyelt kérdés
2005-nél fiatalabb Audit szeretnék vásárolni majd, A4 vagy A6-ot. E típusoknál mely motorok, váltók a legmegbízhatóbbak az Audinál? (Sajnos nem vagyok otthon ebben a márkában) Válaszokat előre köszönöm!

2021. dec. 17. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
A legmegbízhatóbbak mindig a benzinesek.
2021. dec. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2021. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1.9 TDI, 2.0 benzin
2021. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Audi A6 3.0 TDI, tank. Örökélet, és még megy is úgy, ahogy illik.

A 2004-2011 generáció 6os Tiptroniccal van szerelve, ez ilyen hagyományos bolygóműves váltó. Elég gyors, precíz, de a mai modern váltókhoz képest már érződik a lassúsága. Sokan azt mondják, problémás, nekem és az ismerősi körben sosem senkinek nem volt gondja 6os Tiptronic váltóval.

2011 után S-tronic-al szerelték az A4eseket és az A6osokat is, csak a nagyon erős modellek, pl a 313 lovas 3.0 biturbós TDI kapott 8 sebességes ZF váltót. Azért emelem ki a 8 sebességes ZF-et, mert szerintem minden idők legjobb automataváltója. Soha nem romlik el, nagyon finoman, nagyon okosan vált, végtelen hosszú végáttétele van a sok fokozat miatt, de az első 5 fokozat nagyon rövid, emiatt nagyon fürge vele az autó. Az S-tronic sem rossz, de ott van a 2 kuplungtárcsa, ami bizony el szokott kopni, és az szívás.

Ha tutira akarsz menni, veszel egy kéziváltós Audi A4 B8-ast, 2.0 CRTDI-vel vagy mondjuk egy 2.7 V6 TDI-t (olcsóbbak, mint a 3.0 TDI, de ugyanaz a blokk). És csak menni kell vele.

2021. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, ha volt bármelyiknek normális gazdája, akkor bármelyik motorral megveheted.
2021. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!