Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtás kimarad?

Gyújtás kimarad?

Figyelt kérdés

Üdv,


Tudom, hogy látatlanban senki nem tudja megmondani, hogy mi lehet a baj, de nem tudom, hogy az ünnepekre tudok-e közlekedni vele..


Skoda fabia 2002 1.2


2 napja menet közben elkezdett rángatni, és kidobta a check engine lámpát. Elvittem a szervizbe másnap, gépre tették, azt írta, hogy a 3. hengernél gyújtás kimaradás van. Trafót, és gyertyát cseréltek közölték, hogy kész. Induláskor feltűnt, hogy az alapjárat ugyan olyan döcögős, hazafelé kidobta ismét a lámpát, viszont semmit nem venni észre rajta. Azóta egyszer jött rá egy olyan, hogy rángatott, ujraindítás után tökéletesen ment tovább. Szerviz mondta, hogy csak ünnepek után tudnak foglalkozni vele. Bek tudom, hogy merjem-e használni.


Köszi mindenkinek, és kellemes ünnepeket. :)


2021. dec. 22. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
És annyi eszük sem volt, hogy leteszteljék a trafót, hogy tényleg az szar-e? Jó szerviz lehet...
2021. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugye..? Hazamentem, járó motornál lehúztam az új trafót, és semmi nem történt.. Megcseréltem a 2. trafóval, szintén semmi. Valami a 3. henger környékén nem okés.
2021. dec. 22. 14:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát az 1.2 szereti elégetni a szelepeit. Simán lehet hogy kompressziód nincs.

(Szemléltető kép: [link]


A gyújtást othon is ellenőrizni tudod, ha van egy gyertyakulcsod.

Kiveszed a gyertyát, beledugod a trafóba, a menetes részénél letesteled és nézed hogy szikrázik-e a gyertya a pólusai között.

2021. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hoppá, a képet nem tudom belinkelni, de itt a fórum ide vonatkozó része, itt megtalálod: [link]
2021. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szikra van, azt néztem. A gyertyát nézve olyan mintha a henger nem indulna el egyből. Meg van köpködve, valamint nekem a színe sem tetszett. Valahogy pirosas
2021. dec. 22. 15:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ez csúnya.. Merjem használni? Vasárnap lenne előttünk olyan 200km..
2021. dec. 22. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!