Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ciripelő hang hidegen kb...

Ciripelő hang hidegen kb 40másodpercig. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Van egy 1.8 TFSI vel szerelt autóm ami hidegen pár másodpercig furcsa ciripelő hangot ad ki. Nem esetleg a lánc lenne a ludas? Bár nem hinném mivel nem csörgő hang hanem ciripelés

#hideg #motor #lánc #ciripeles
2021. dec. 26. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg ékszíj fárad el.
2021. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiszáradt csapágy. Generátorban, feszítőben, vízpumpában...
2021. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a legvalószínűbb, amit az első írt, csak manapság már hosszbordás szíjnak hívják.
2021. dec. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as a hosszbordás, és az ékszíj két különböző szíj féle, más a keresztmetszetük, és az ékszíjat ékszíjnak hívjuk míg a hosszbordást hosszbordásnak.

Nem kötekedésből írtam...

2021. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Holnap lehet csinálok egy videót, lehet jobban megtudnátok mondani.
2021. dec. 26. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:

4

Maradjunk annyiban, hogy annál a motornál már hosszbordás szíj van.

Kérdező!

Ezeknek jellegzetesen csikorgó, ciripelő hangjuk tud lenni, különösen hideg, párás időben. Nem kell vele foglalkozni, amíg nem csikorog folyamatosan.

2021. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem a lánc lesz semmiképpen sem. Gondoltam amúgy, csak épp semmiképp sem szeretnék egy láncugrást...De nagyon köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.
2021. dec. 26. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!