Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket vennék meg hamarabb?

Melyiket vennék meg hamarabb?

Figyelt kérdés
Ha most szalonból vennék egy Toyota Yarist szaladgálósnak, és tegyük fel 5 év múlva túladnék rajta, akkor melyiket lenne könnyebb eladni? A sima benzinest vagy hybridet? Nem hiszem hogy megéri azt a másfél millió felárat.

2021. dec. 26. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

5 évre már csak azért sem éri meg hibridet venni mert ekkora felárat szinte biztos nem tudsz behozni ennyi idő alatt.Gondolom nem Yarissal akarsz évi 30000-et menni.

Nem hiszem hogy egy sima benzineshez képest jobban vesztene értéket a hibrid,Toyotában azért bíznak az emberek és ők értenek a hibridekhez

2021. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A sima benzinest venném.
2021. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Akinél autóvásárláskor az a "vezérelv", hogy 5 év mulva majd jól szeretné eladni, az ne vegyen semmilyet. :(
2021. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hybridet ne vegyél, halott konstrukció. Autóipar legnagyobb ballépése.


https://www.youtube.com/watch?v=-xnvgTVMbA8

[link]

2021. dec. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Azért elég jó a hibrid, nem véletlen van ennyi, szerintem ideális átmenet a belső égésű motoros és az elektromos autók között. Nekem Corollám van, annál 2 literes fogyasztásbeli különbséggel azt számoltam, hogy 100 ezer km alatt “térül meg” a hibrid. Szerintem az értéküket ugyanolyan jól tartják, de nekem is szokatlan ez a megközelítés, hogy az eladás a szempont, engem legalábbis egyáltalán nem érdekel, hogy mennyiért tudom eladni, meg ilyen rövid időre se vennék új kocsit.
2021. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se vennék hibridet ha a sima benzines áráért lenne, nemhogy drágábban...
2021. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen tisztában vagyok vele hogy ez kevés idő ahhoz hogy a felárat behozzam a fogyasztással.


#5 Nem ez az elsődleges szempont, csak érdekelt, hogy melyiknek milyen értékvesztése lesz. De ezek szerint kb hasonlóan fogják tartani az árukat. Nekem is a benzines a szimpatikusabb.

2021. dec. 26. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy két max három év és a hibridet szarér húgyér fogják árulni, mivel nagyon költséges lesz a javítása, szervize. A számítógép összeköttetésbe van a két meghajtással, egyik csődöt mond a másik is használhatatlan, na ilyenkor kell majd rendesen zsebbe nyúlni. Már több autógyár (Audi, Merci, BMW ...)észrevették, hogy felesleges ez a halott konstrukció és nem fogják gyártani 2024-től. Ez csak egy gyors reagálás volt az autógyárak részéről, mivel az EU sürgette, hogy találjanak megoldást a környezet kímélésre, ez a nyomás kényszerítette az autógyárak többségét a halott konstrukció kiadására. Az teljes elektromos lesz a jövő, aki új autót akar az ebben gondolkozzon.
2021. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Huh. Utolsó. Huh. Te ilyeneket hol olvasol? :D


Mivel Magyarországon megszünt a PHEV autók támogatàsa, igy igen, drága. Mocskosul. De mivel a németeknél, osztràkoknál minden 2.-3. eladott új autó hibrid, igy ezek 3-5 év mulva nálunk fognak landolni. Hibrid, lágyhibrid, plug-in hibrid, mindenre adnak kedvezményt, mind a vásárlàskor, mind a pedig a biztositás megkötésekor, és olcsóbb a parkolóházak éves bérlete is, ha nem lenne garázsod.


Tetszik, nem tetszik, ez az átmeneti idöszak ilyen 🤷🏻‍♂️


Szervizelés? Inkább a fogyasztás miatt aggódnék. Egyre több hibrid autóról derül ki (Peugeot, BMW, Mercedes), hogy a fogyasztàsuk magasabb vegyes használatkor az ígértnél.

Egy zsir új Mercedes B 180d (1.5 diesel) 4,1 litert eszik papiron, ami a valoságban inkább 5 liter. A B 250e (2.0 benzin) 6.1-et fogyaszt, ami inkább 7l.

Hiába a hibrid meghajtás, ha a súly miatt nem jön ki a takarékosság, akkor se, ha tisztán elektromos módban mész, hiszen akkor a motor plus sùlyát cipeli az autó, ami 17-19kw/h fogyasztàst grnerál…

A különbség 2,6millió forint, vagyis kb 5400 l üzemanyag, ami kedvezmény nélkül elég sok. Ha havi 2x tankol az ember, akkor 4-5 év alatt megtérül meg.


Én vennék PHEV vagy hibrid autót, söt lágyhibridet is. Márcsak azért is, mert sokan keresik a hibrideket, még ha a valóság hazudik is + sokan nem szeretik ezen technológiák ötvözését. A jövöben pedig mégtöbbet fognak belöle eladni.

2022. jan. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!