Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autit B oszliptol...

Vettem egy autit B oszliptol hatra vègig le van sötètitve.mübizonylatot nem kaptam alitilag nincs neki.kerdesem az hogy mikènt tudok be szerezni illetve muszakivizsgan mekkora gubsnc ez?

Figyelt kérdés
Folia alatt minden ablakon van egy gravírozàs de en ugy gondolom hogy csak egy gyari figelmeztetes a 70% rol..nem magyar iràs

#Auto üveg folia #Sötètitès
2021. dec. 27. 04:51
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem feltétlenül kell papír alapú műbizonylat, online is lehet már érvényesíteni. A fólián kell lennie valamilyen azonosító számnak, az alapján tudják vizsgán ellenőrizni. Ha a te fóliádon nincs ilyen, akkor kell csak papír, annak hiányában vagy megbukik vizsgán.
2021. dec. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

GM


Tempered


DOT 38 AS2M128


Transp. 70% min.


E2


43R-000981


Ez van gravirozva folikak alatt

2021. dec. 27. 06:07
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ez van gravirozva folikak alatt"


Az ablaküveg gravírozásának nincs köze a fóliához.


B oszloptól hátrafelé úgy tudom nincs korlátozás. Elől kell minimum 70% fényáteresztés.

2021. dec. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az előírás szerint a fólia és az üveg közé, eltávolíthatatlan módon kell a „H” vagy „AF” jelölést elhelyezni. A fóliázásról a kivitelezés után a fóliaforgalmazó rendszerétől függően papír alapú vagy plasztikkártyás műbizonylatot kell kiállítani, mely igazolja a fólia szakszerű felszerelését és a fólia engedélyét egy rendőri ellenőrzés vagy a műszaki vizsgáztatás során.


...


Ha a műszaki vizsgáztatás során a rosszul fóliázott járművet nem engedik át, akkor a fóliákat le is kell szedni. A szabályozottan sötétített autók esetében a műbizonylattal és az engedélyszámmal lehet bizonyítani az érvényességet.


Amennyiben rendőri igazoltatás során a rendőrtiszt veszi észre a szabálytalanságot vagy nem rendelkezel műbizonylattal a fóliáztatásról, az sajnos komoly következményekkel járhat. Egyrészt, a járművet időközi műszaki vizsgára kötelezhetik, valamint akár a forgalmi engedélyt is bevonhatják."


[link]

2021. dec. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
B-től hátra nem kell. Akár neoluxal is lefújhatod full feketére.
2021. dec. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
#5 Ez hülyeség. Igenis kell műbizonylat. Az átlátszóság valóban nincs korlátozva (ezért is léteznek reklámautók full átláthatatlan fóliákkal), de attól még kell műbizonylat.
2021. dec. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utólag szerezni nem nagyon tudsz.

Mondja meg az eladó hol csináltatta, aztán ott kuncsorogj papírért. Vagy keress valakit, aki fóliázik és hajlandó némi pénzért adni egy műbizonylatot. Nyilván nem teljesen legális, de szinte biztos, hogy így soha nem fognak problémázni rajta sehol

2021. dec. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom s valaszokat.beszeltem egy vizsgaztatoval kb ugyanezt mondta..rendor be kuldhet KPM vizsgara stb stb..volt tulaj hianya vègett ugy dontottem hogy le szedem meg kimèlve magam a herce hurcatol..le szedttem viszonylag konnyen le is jott igy legalsbb komojabbnak nèz ki az auto köszi a vàlaszokat
2021. dec. 28. 05:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!